Reklama

Biznes

Od nowego roku w urzędzie miasta nowi dyrektorzy

Alina Bosak
Dodano: 03.01.2022
58856_rat
Share
Udostępnij
Rzeszowski ratusz rozpoczyna pracę w 2022 roku z nowymi dyrektorami, którzy staną na czele wydziałów wyodrębnionych w wyniku reorganizacji urzędu miasta. Nie wszyscy „starzy” ze stanowiskami się pożegnali, czasem zostali przesunięci, ale są też nowe nazwiska i takie jednostki jak Urba Lab – miejskie laboratorium, które powstało w 2019 roku w ramach projektu z myślą o miejscu dla publicznych debat, a dziś włączone zostało w struktury urzędu. 
 
Niemal wszystkie konkursy na stanowiska dyrektorów nowych wydziałów urzędu miasta rozstrzygnięte zostały w grudniu 2022 roku. W dwóch pojawią się nowi dyrektorzy, w trzech przypadkach to kontynuacja lub przesunięcia w ramach urzędu, a jeden konkurs jeszcze pozostaje nierozstrzygnięty.

Na czele Wydziału Polityki Społecznej, który powstał w miejsce dawnego Wydziału Zdrowia stanął Andrzej Burnat. Przeszedł on do ratusza z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, gdzie był kierownikiem oddziału programowania w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego. Burnat zastąpił Renatę Żukowską, która do tej pory była dyrektorem Wydziału Zdrowia. 
 
Stanowiska nie udało się zachować również Marzenie Furtak-Żebrackiej, dyrektorce Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej. Szefem nowego Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki został jej dotychczasowy zastępca – Kamil Czyż.

Nowy prezydent Rzeszowa zaproponował również rozdzielenie Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki na dwie jednostki – osobną dla sportu i osobną dla kultury. Dotychczasowa dyrektor likwidowanego wydziału – Katarzyna Pawlak – wygrała konkurs i nadal jest dyrektorem tyle, że Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W pierwszym terminie nie został natomiast rozstrzygnięty konkurs na dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji. Ratusz ogłosił drugi konkurs. Termin zgłaszania kandydatów minął 31 grudnia. – Wyników konkursu jeszcze nie ma – informuje Artur Gernard z Kancelarii Prezydenta w UM Rzeszowa. 
 
Jak mówiła przed  świętami w rozmowie z BiznesiStyl.pl Krystyna Stachowska, wiceprezydent odpowiedzialna w mieście za edukację, kulturę i sport, miasto szuka na to stanowisko sprawnego menedżera, który „tchnie nowego ducha” w pracę Wydziału Sportu i Rekreacji. – Szukamy w całej Polsce, nie tylko wśród naszych pracowników – zapewniała wiceprezydent.

Przed końcem roku rozstrzygnięto za to konkurs na dyrektora Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab. Został nim Tomasz Skoczylas. Kierował on dotychczas projektem Rzeszów Smart City, w Urzędzie Miasta Rzeszowa pracował dotychczas jako główny specjalista ds. innowacji. Powstałe w 2019 roku za 3,5 mln zł Urban Lab było projektem mocno wspieranym przez Konrada Fijołka – w jego siedzibie przy ul. 3 Maja – odbywały się społeczne debaty, spotkania organizacji pozarządowych. Tzw. miejskie laboratorium dofinansowane było z Funduszy Europejskich przez dwa lata (kwota dofinansowania to ok. 2,6 mln zł), teraz, kiedy dofinansowanie się skończyło, miasto bierze je na swoje utrzymanie, włączając jako wydział do struktury urzędu. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy