Reklama

Biznes

Prezydent RP wręczył w Rzeszowie Nagrody Gospodarcze

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 04.11.2021
57454_duda
Share
Udostępnij
Od wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta RP rozpoczął się w Rzeszowie dwudniowy Kongres 590. W czwartkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej Andrzej Duda pogratulował zwycięzcom XIX edycji Nagrody Gospodarczej. Niestety, wśród zwycięzców nie ma żadnego przedstawiciela podkarpackiego biznesu.
 
– Cieszę się, że możemy spotkać się w Rzeszowie – na Podkarpaciu, które jest bardzo ważne z punktu widzenia mojej prezydentury. Ściana wschodnia była przed laty gorzej rozwinięta, a dziś się rozwija, powstają tu ważne inwestycje – mówił w czwartek w Rzeszowie Andrzej Duda, prezydent RP.

Statuetki wręczył w następujących kategoriach:
 
Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw
FIRMA MEBLOWA NAWROCKI
 
Narodowy Sukces
SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA „MLEKPOL”
 
Międzynarodowy Sukces
KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.
 
Odpowiedzialny Biznes
PKN ORLEN S.A.
 
Firma Rodzinna
AMZ-KUTNO S.A.
 
START-UP.PL
SUNROOF TECHNOLOGY SP. Z O.O
 
Badania + Rozwój
INSTYTUT BIOCYBERNETYKI I INŻYNIERII BIOMEDYCZNEJ IM. MACIEJA NAŁĘCZA PAN
 
Nagrodę indywidualną za szczególne zasługi dla polskiej przedsiębiorczości otrzymał Sergiusza Martyniuka, założyciel i prezesa firmy Pronar.
 
Prezydent Duda wręczył też nagrodę specjalną. Tę otrzymał prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.
 
– Za utrzymanie stabilności systemu bankowego w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa – uzasadnił prezydent RP.
 
Andrzej Duda dziękując finalistom i laureatom Nagrody Gospodarczej za działanie, zwłaszcza w tych trudnych czasach dodał, że sytuacja gospodarcza nie jest łatwa, ale wierzy, że przebrniemy przez pandemię.

– Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi zdecyduje się poddać szczepieniu przeciw COVID19 – dodał prezydent RP.
 
Na zakończenie gali wystąpił Mateusz Krzyżowski, półfinalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
 
W piątek specjalna odsłona Kongresu 590 w G2A Arena w Jasionce. Zaplanowano dyskusje o rozwoju high-tech w Polsce. Wystąpią laureaci tytułu Promotor Podkarpacia 2021: Tadeusz Ferenc, Rafał Wilk i Jan Nowara. Uczestnicy kongresu będą się też zastanawiali: Czy Polska inspiruje? Sposób kreowania polskich marek na świecie. 

W gali wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta RP w Rzeszowie nie mogli brać udziału dziennikarze. Możliwe było tylko oglądanie relacji online, którą przeprowadziła TVP.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy