Reklama

Biznes

Rzeszowianie podzielili 8 mln w ramach Budżetu Obywatelskiego

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 16.10.2021
57063_rzeszow
Share
Udostępnij
Prawie 71 tys. głosów oddali rzeszowianie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 22 rok. Do podziału jest 8,2 mln zł i już wiadomo, że na pewno uda się kupić pojazd ratowniczo-gaśniczy dla OSP na Zalesiu oraz urządzić park miejski w rejonie ul. bł. Karoliny oraz ul. Starzyńskiego i Brydaka. Zadania, na które głosowali mieszkańcy Rzeszowa podzielone były na trzy kategorie: ogólnomiejskie, osiedlowe oraz przedsięwzięcia o charakterze społeczno-kulturalnym.
 
W piątek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta oraz rzeszowscy radni zaprezentowali zadania, które zostały głosami mieszkańców wybrane do realizacji w ramach najnowszej edycji  Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

W pierwszej kategorii do realizacji zostały wybrane cztery zadania, wśród których znalazły się m.in. zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP na Zalesiu, urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego i Brydaka oraz doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw i budowa budynku klubowego na stadionie KS Grunwald Budziwój.
 
W kategorii drugiej wybrane zostały m.in. „Arena-Park Zalesie – poprawa infrastruktury sportowej – kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno–sportowej przy budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. ul. Rubinowej 4 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.

W trzeciej kategorii mieszkańcy do dofinansowania wybrali m.in. organizację MOCY ODKRYWCÓW – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizacja zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz  „Spotkania muzyczne na osiedlu Franciszka Kotuli”.
 
– W tej edycji RBO oddano aż blisko 71 tys. głosów. To rekord, który pokazuje, że idea budżetu obywatelskiego świetnie się sprawdza – stwierdził Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który zapowiedział, że część pomysłów, które nie zostały głosami mieszkańców zakwalifikowane do realizacji w ramach RBO wykona miasto. Chodzi m.in. o nasadzenia drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach. 

– Nagrodę dla najaktywniejszego osiedla – 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję zdobyło osiedle Bzianka – poinformowała Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy