Reklama

Biznes

S19 z Iskrzyni do Miejsca Piastowego w 2024 roku

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.09.2021
55985_iskrzynia
Share
Udostępnij
Jeszcze w wrześniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza podpisać  umowę na projekt i budowę  odcinka S19 z Iskrzyni do Miejsca Piastowego. 10,3 km odcinek drogi ma powstać w 36 miesięcy. Koszt 365 074 863,34 zł. 
 
W przetargu na projekt i budowę tego odcinka S19 wpłynęło 11 ofert. W czerwcu wybrana została najkorzystniejsza – konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska (lider) oraz Aldesa Construcciones (partner), które zaoferowało zrealizowanie zadania za kwotę 365 074 863,34 zł. 
 
 
Fot. Archiwum GDDKiA oddział w Rzeszowie

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa 10,3 km dwujezdniowej drogi ekspresowej. W ramach prac powstaną dwa węzły drogowe (Iskrzynia i Miejsce Piastowe), Obwód Utrzymania Drogowego (OUD) Miejsce Piastowe, a także obiekty inżynierskie w miejscach przekroczeń przeszkód poprzecznych (dwie estakady, pięć wiaduktów drogowych, 11 mostów w ciągu drogi ekspresowej, przejście nad S19 dla zwierząt średnich, przejście pod obiektem inżynierskim dla średnich zwierząt, przejście pod obiektem inżynierskim dla małych zwierząt). Droga zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz urządzenia ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna.
 
Wykonawca na roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie będzie miał 36 miesięcy. Ponadto wymaganiem inwestora jest złożenie wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w terminie 10 miesięcy od podpisania umowy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy