Od wtorku, 24 sierpnia od godz. 9.00 do środy do godz. 9.00 w Rzeszowie odbędą się protesty rolników. Całkowicie zablokowane będą ronda Pobitno, Kuronia oraz droga, która je łączy – Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego. O ile to możliwe, warto omijać ten fragment miasta, jest też apel władz Rzeszowa o podporządkowanie się poleceniom policji i służb mundurowych.
Dla jadących od strony Lublina i Niska (S-19)
– ruch kierowany będzie na węzeł autostradowy Rzeszów Północ i Zachód. Zalecany jest zjazd Rzeszów Zachód, aby uniknąć zakorkowania ul. Warszawskiej.
Dla jadących z Rzeszowa w kierunku autostrady A4.
– wjazd na węzłach Północ oraz Zachód
Dla jadących od strony Łańcuta (droga nr 94)
– dla samochodów osobowych – w Kraczkowej można skręcić w kierunku Malawy i Słociny
– dla pozostałych samochodów – przez ul. Leszka Czarnego do Paderewskiego.
– Nad bezpieczeństwem czuwać będzie policja, straż miejska oraz w razie potrzeby straż pożarna. Kierowców bardzo proszę o wyrozumiałość, cierpliwość, podporządkowaniem się poleceniom służb – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
W związku z całkowitą blokadą Alei I Armii Wojska Polskiego na odcinku pomiędzy Rondem Kuronia a Rondem Pobitno (bez wjazdu na ronda) od godz. 9.00 w dniu 24 sierpnia do godz. 9.00 w dniu 25 sierpnia Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zmienia trasy przejazdu części linii autobusowych. Niektóre przystanki zostaną wyłączone z użytkowania:
– Armii Krajowej kościół 09
– Konfederatów Barskich / Traugutta 01
– Konfederatów Barskich / Traugutta 02
– Lwowska cmentarz 03
– Lwowska cmentarz 04
– Lwowska szpital 05
– Lwowska szpital 06
– Rzecha / Załęska 01
– Rzecha / Załęska 02
– Sieciecha / Załęska 01
– Sieciecha/ Załęska 02
– Załęska / Konfederatów Barskich 01
– Załęska / Konfederatów Barskich 02
– Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 02.
Jednocześnie Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od godz. 9.00 w dniu 24 sierpnia do godz. 9.00 w dniu 25 sierpnia, w związku z organizowanym zgromadzeniem środowisk rolniczych z jednoczesną całkowitą blokadą Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego oraz Rondem Kuronia i Rondem Pobitno, zmianie ulegają trasy poniższych linii komunikacji miejskiej:
Linia nr 1
Z ul. Krakowskiej: do Piłsudskiego (U. Marszałkowski) trasą bez zmian, następnie Marszałkowską, Lubelską, Rzecha i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Ciepłowniczej / Spichlerzowej: do Rzecha trasą bez zmian, następnie Lubelską, Marszałkowską, Piłsudskiego (U. Marszałkowski) i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 4
Z ul. Lubelskiej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z Krasnego CH: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 7
Z Dworca Lokalnego: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z Krasnego CH: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 9
Z ul. Staroniwskiej / Trembeckiego: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Olbrachta: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 11
Z ul. Matuszczaka: do Cieplińskiego trasą bez zmian, następnie Marszałkowską, Lubelską, Rzecha i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Potockiego: do Księżycowej (Księżycowa / Załęska) trasą bez zmian, następnie Rzecha, Lubelską, Marszałkowską, Cieplińskiego i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 13
Z ul. Wita Stwosza: do Armii Krajowej (szpital) trasą bez zmian, następnie przez parking szpitala do pętli,
Z ul. Lwowskiej (szpital): Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 15
Z ul. Jarowej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Armii Krajowej, przez parking szpitala do pętli, następnie trasą bez zmian,
Z ul. Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 16
Z Dworca Lokalnego: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Św. Rocha: do Witolda (Witolda seminarium) trasą bez zmian, następnie Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 17
Z ul. Wita Stwosza / Przemysłowej: do Niepodległości (Niepodległości Dom Dziecka)) trasą bez zmian, następnie Niepodległości, Armii Krajowej (szpital) przez parking szpitala do pętli,
Z ul. Lwowskiej (szpital): Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości (Dom Dziecka) i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 25
Z ul. Kalinowej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 26
Z ul. Krakowskiej: do Niepodległości (Niepodległości działki) trasą bez zmian, następnie Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 27
Z ul. Bł. Karoliny: do Armii Krajowej (szpital) trasą bez zmian, następnie przez parking szpitala i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 34
Z Kielanówki / Błękitnego Wzgórza: do Niepodległości (Niepodległości Dom Dziecka)) trasą bez zmian, następnie Niepodległości, Armii Krajowej (szpital) przez parking szpitala do pętli,
Z ul. Lwowskiej (szpital): Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości (Dom Dziecka) i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 38
Z ul. Zwięczyckiej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Olbrachta: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nr 48
Z ul. Matysowskiej: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Cienistej: do Lwowskiej (Lwowska / Cienista) trasą bez zmian, następnie Leszka Czarnego, Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Linia nocna N2
Z ul. Bł. Karoliny: do Lwowskiej (Jedn. Wojskowa) trasą bez zmian, następnie Mieszka I, Niepodległości, Niemierskiego, Leszka Czarnego i dalej trasą bez zmian,
Z ul. Słocińskiej: do Witolda (Witolda seminarium) trasą bez zmian, następnie Niemierskiego, Niepodległości, Mieszka I i dalej trasą bez zmian,
Na odcinkach nie objętych objazdami obowiązują czasy odjazdów wg rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.