Reklama

Biznes

Artur Grzesik nowym prezesem RARR

Aneta Gieroń
Dodano: 09.08.2013
6305_Grzesik
Share
Udostępnij
Od piątku nowym prezesem Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego jest dr Artur Grzesik. Wcześniej Grzesik był m.in. dyrektorem Instytutu Gospodarki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a ostatnio pracował na Politechnice Rzeszowskiej. Grzesik zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Kłaka, prezesa RARR od 2011 roku i skarbnika podkarpackiej Platformy Obywatelskiej. 
 
W RARR zmienili się także wiceprezesi. Ze stanowiskami pożegnali się Józef Twardowski, kojarzony z PSL-em i Tomasz Wojnar łączony z SLD. Nowymi wiceprezesami zostali: Grzegorz Wysocki i  dr Piotr Zawada. Wysocki dotychczas był naczelnikiem wydziału sprzedaży w Banku Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz przewodniczącym rady nadzorczej PKS w Krośnie. Miał też kiedyś związki z RARR. W latach 2007-2011 był członkiem rady nadzorczej agencji. Dr Piotr Zawada znany jest jako dotychczasowy kanclerz w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.
 
Ze zmianami w Zarządzie RARR wiążą się też zmiany w Radzie Nadzorczej Agencji. W piątek odbyło się Walne Zgromadzenie, na którym odwołano dotychczasową Radę, w której zasiadali: Stanisław Duda, Kazimierz Nycz, Krzysztof Miąso, Mikołaj Dziągwa i Adam Zabłocki. Ich miejsce zajęli nowi członkowie: Zbigniew Sieczkoś, Janusz Fudała, Ryszard Jur, Eugeniusz Bernat i Elżbieta Jędrasiak i to oni zdecydowali o odwołaniu dotychczasowego zarządu i powołaniu nowego z Arturem Grzesikiem jako prezesem.
 
Nieoficjalnie mówi się, że głównymi architektami nowych zmian w RARR są: Andrzej Matusiewicz, senator PiS z Krosna i Marek Kuchciński, poseł PiS z Przemyśla. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy