Reklama

Biznes

Konrad Fijołek wśród kobiet o rzeszowskich kobietach

Aneta Gieroń
Dodano: 04.05.2021
53576_fijolek
Share
Udostępnij
W Ogrodzie Miejskim "Solidarności" w samym centrum miasta spotkał się we wtorek z rzeszowskimi kobietami Konrad Fijołek, kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa. Mieszkanki stolicy Podkarpacia reprezentowały członkinie m.in. Kongresu Kobiet w Rzeszowie oraz Rzeszowskiej Federacji Kobiet Aktywnych przy prezydencie Miasta Rzeszowa. To one przygotowały 16 postulatów, na których najbardziej zależy rzeszowskim kobietom, a Konrad Fijołek podpisując je obiecał, że  jego zwycięstwo w wyborach będzie równoznaczne z ich realizacją. To oznacza, że Rzeszów wspierałby program in vitro, szczepionkę przeciwko HPV, powołanie 15-osobowej Rady Gospodarczej, rzeczniczki ds. kobiet i równego traktowania oraz kilka innych jeszcze postulatów.
 
Jak mówiły kobiety zgromadzone w Ogrodzie „Solidarności” przy ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie: „Solidarność to wielkie słowo, a solidarność kobiet to wielka siła.” 
 
– Jako Kongres Kobiet na Podkarpaciu oraz Rzeszowska Federacja Kobiet Aktywnych przy prezydencie Miasta Rzeszów opracowaliśmy postulaty, na których zależy kobietom, a które wynikają z naszych rozmów prowadzonych na ulicach, czy w mediach społecznościowych – mówiła Magda Koryl, pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Rzeszowie. – Kobiety są cierpliwe. Pierwsze zwyciężymy w Rzeszowie, a później w całej Polsce. 
 
To, co najważniejsze dla rzeszowskich kobiet wyliczała Patrycja Mitro, przewodnicząca Rzeszowskiej Federacji Kobiet Aktywnych. – Wśród 16 postulatów znalazło się m.in.:
 
powołanie 15-osobowej Rady Gospodarczej, która podczas co miesięcznych obrad będzie rekomendować strategiczne rozwiązania dobre dla miasta;
jasna ścieżka decyzyjna ws. planowania przestrzennego Rzeszowa; 
powołanie rzeczniczki do spraw kobiet i równego traktowania; 
możliwość realizacji założeń inicjatyw oddolnych, które są niezbędnym elementem  budowania społeczeństwa obywatelskiego; 
finansowanie przez Urząd Miasta Rzeszowa dostępu do szczepionki HPV; 
wdrożenie możliwości leczenia niepłodności metodą in vitro; 
dostępność placów zabaw dla dzieci na każdym osiedlu; 
zagospodarowanie terenów nad Wisłokiem wraz z węzłem sanitarnym;
bon na żłobek, uruchomienie programu dopłat do żłobków;
pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży; 
zielone, przyjazne miasto z parkami
 
 
Patrycja Mitro. Fot. KW Konrada Fijołka
 
– I co najważniejsze, rzeszowianki chcą empatii,  przyjaznego miasta i tolerancji. Nie chcemy hejtu – dodała Patrycja Mitro. 
 
– Przemądre, przepracowite i przepiękne rzeszowianki –  nie pozostał dłużny kobietom Konrad Fijołek. – Dotychczas mieliśmy zimną wiosnę ze śniegiem i deszczem, ale kiedy konferencję zorganizowały rzeszowskie kobiety, od razu mamy słońce. Ja wielokrotnie powtarzałem, że moją drużyną są rzeszowianie, którzy tworzą program dla tego miasta, a my chcemy go wdrażać. Rekreacja, odpoczynek i zieleń dla każdego mieszkańca nie dalej niż 10 minut od miejsca zamieszkania. To miasto musi być zielone i takie będzie.
 
 
Fot. KW Konrada Fijołka
 
Kobiety obdarowały też Konrada Fijołka bukietem fiołków, które ten wpiął w butonierkę.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy