Reklama

Biznes

Konrad Fijołek z poparciem Agnieszki Itner z Partii Razem

Aneta Gieroń
Dodano: 19.03.2021
52905_fijolek
Share
Udostępnij
To była pierwsza kobieta, która zgłosiła chęć wystartowania w wyborach na prezydenta Rzeszowa w 2021 roku. Agnieszka Itner reprezentująca Partię Razem w wyborach jednak nie weźmie udziału – swojego poparcia udzieliła Konradowi Fiołkowi, wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Rzeszowa i kandydatowi na prezydenta Rzeszowa popieranemu przez zjednoczoną opozycję. Ten wystartuje z komitetu wyborczego „Rozwój Rzeszowa 2.0", który lada moment powinien zostać zarejestrowany. Szefową jego KW została Krystyna Stachowska, radna miejska z klubu „Rozwoju Rzeszowa”. Największego klubu w Radzie Miasta Rzeszowa, który w ostatnich wyborach startował pod patronatem Tadeusza Ferenca i który gwarantował mu w radzie stabilną większość podczas głosowania uchwał dotyczących Rzeszowa.
 
Konrad Fijołek, który ma już poparcie Platformy Obywatelskiej, PSL-u, Lewicy i Polska 2050 Szymona Hołowni, w piątek doczekał się także głosu „za” ze strony Agnieszki Itner oraz rekomendacji, by właśnie na niego oddać głos w wyborach prezydenckich 9 maja. Jak przyznała Itner, oboje pochodzą z Rzeszowa, gdzie się wychowali, ale przewagą Konrada Fiołka nad działaczką Partii Razem jest jego doświadczenie samorządowe. Według Itner, Fiołek jest godnym następcą Tadeusza Ferenca, u boku którego spędził kilkanaście lat i wiele się nauczył, także tego, czego nie robić źle.
 
W najbliższym otoczeniu Konrada Fijołka, będzie to jeszcze jedna kobieta, która szczególną uwagę będzie zwracała na prawa i możliwości rzeszowianek. Tym bardziej, że Itner jest dobrze znana jako współorganizatorka Strajków Kobiet i Marszów Równości w Rzeszowie.
 
W kolejnych dniach dla Konrada Fijołka i jego komitetu „Rozwój Rzeszowa 2.0" najważniejsze będzie potwierdzenie rejestracji komitetu przez komisarza wyborczego Rzeszowa oraz pełna mobilizacja przy zbieraniu popisów popierających jego kandydaturę na prezydenta. Niewykluczone, że Konrad Fijołek znajdzie też czas na rozmowy o współpracy z Maciejem Masłowskim, byłym posłem Kukiz’15, który wspólną kawę zdążył już wypić z Marcinem Warchołem, startującym w wyborach z poparciem Tadeusza Ferenca. Masłowski jako jeden z pierwszych zapowiedział swój udział w wyborach prezydenckich i na razie, ani nie mówi o rezygnacji, ani tym bardziej o poparciu innego kandydata.
 
Jak zapowiada też Konrad Fijołek, zapanowanie nad chaosem w przestrzeni miejskiej Rzeszowa, będzie jednym z najważniejszych postulatów jego programów w rozpoczynającej się kampanii wyborczej. Ma to zagwarantować uchwalenie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Równie ważne ma być też tzw. Smart City, czyli ekologiczne, zielone i przyjazne mieszkańcom miasto.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy