Reklama

Biznes

Warchoł z poparciem Ziobry na prezydenta Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 12.02.2021
52692_warchol
Share
Udostępnij
W środę Tadeusz Ferenc ogłosił, że rezygnuje z prezydentury Rzeszowa i na swojego następcę wskazał Marcina Warchoła, posła Solidarnej Polski. W czwartek prezydium zarządu Solidarnej Polski, w skład którego wchodzą: Zbigniew Ziobro, Beata Kempa, Michał Wójcik i Michał Woś, udzieliło Marcinowi Warchołowi poparcia w ubieganiu się o prezydenturę Rzeszowa. Sam Warchoł już kilka dni temu zapowiedział, że zrezygnuje z członkostwa w partii i wystartuje jako kandydat bezpartyjny, obywatelski i niezależny.
 
W Zjednoczonej Prawicy panuje nerwowa atmosfera. Marcin Warchoł nie oglądając się na wspólnego na prawicy kandydata do fotelu prezydenta Rzeszowa, dał się namówić na bycie sukcesorem po Ferencu. To oznacza, że musi liczyć się z tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie odpuści znakomitej okazji do przejęcia władzy w stolicy Podkarpacia po prawie 18 latach rządów Tadeusza Ferenca i na pewno wystawi własnego kandydata.
 
Marcin Fijołek, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Rzeszowa już to zapowiedział.
 
 – Zaprezentujemy własnego kandydata, ale dopiero wówczas, gdy wszystkie procedury związane z odejściem prezydenta Ferenca zostaną zakończone – dodaje Fijołek.
 
Ale karuzela z nazwiskami już ruszyła. Wśród kandydatów wymieniani są m.in. Krystyna Wróblewska, była posłanka PiS z Rzeszowa, Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, niewykluczone, że także Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka.
 
– Co do kandydata PiS nie mam wątpliwości, że decyzja zapadnie nie w Rzeszowie, ale w Warszawie i na pewno będzie musiała mieć pełną akceptację Jarosława Kaczyńskiego – twierdzi dr hab. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Oprócz Marcina Warchoła, swój udział w wyborach na prezydenta Rzeszowa, potwierdził też Maciej Masłowski, były poseł Kukiz’15 z Rzeszowa. W ostatnich latach Masłowski bez powodzenia ubiegał się m.in. o mandat senatora oraz fotel prezydenta Rzeszowa. 
 
wszystko wskazuje też na to, że w najbliższych przedterminowych wyborach kandydatów na nowego prezydenta Rzeszowa będzie naprawdę sporo. Coraz głośniej mówi się o starcie Grzegorza Brauna z Konfederacji, niewykluczone, że powalczyć będą też chcieli Konrad Fijołek, obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa czy Marek Ustrobiński, ciągle jeszcze wiceprezydent Rzeszowa.
 
Także Platforma Obywatelska zapowiedziała, że na początku przyszłego tygodnia przedstawi swojego pretendenta do fotelu prezydenta Rzeszowa.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy