Reklama

Biznes

Od połowy lutego otwarte hotele, kina i teatry

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 05.02.2021
52654_arlamow
Share
Udostępnij
Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier RP, Mateusz Morawiecki zapowiedział stopniowe znoszenie obostrzeń od piątku, 12 lutego. Wszystko ma się odbywać w pełnym reżimie sanitarnym. Nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50 proc. obłożenia miejsc. Podobnie z kinami i teatrami, gdzie również będzie obowiązywał limit 50 proc. dostępnych miejsc. Otwarte mają być też baseny i stoki narciarskie.
 
– To co komunikujemy jest działaniem warunkowym i po dwóch tygodniach będziemy sprawdzać, jaki będzie miało to wpływ na sytuację epidemiczną i tempo szczepień – zapowiedział premier Morawiecki. 

– Epidemia jest nieprzewidywalna i dlatego nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, tak by wszyscy mogli się przygotować do zmian. Ale już musimy być gotowi na pesymistyczne, ale i ewentualne optymistyczne scenariusze – dodał premier.

Od 12 lutego – warunkowo na 2 tygodnie – otwieramy kina, teatry, filharmonie, opery. W reżimie sanitarnym, przy warunku wypełnienia 50 proc. widowni. Maseczki, brak konsumpcji – powiedział prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. 
 
Wirus najszybciej rozprzestrzenia się w przestrzeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych. Niestety restauracje i siłownie pozostaną na razie zamknięte – stwierdził szef rządu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy