Reklama

Biznes

Protest “Nie dla piekła kobiet” w Rzeszowie

Alina Bosak
Dodano: 27.01.2021
52593_strajk
Share
Udostępnij
W czwartek Manifa Rzeszów i Uwaga Tu Obywatele zapowiadają w Rzeszowie protest „Nie dla piekła kobiet”. Manifestacje odbywają się w całej Polsce od wczoraj. Powodem jest publikacji uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.  

W środę, 27 stycznia, w Polsce moc stracił przepis dozwalający na aborcję w przypadku wykrycia ciężkich i nieodwracalnych zmian płodu. Stało się to po publikacji uzasadnienia Trybunału Konstytucyjnego do decyzji z 22 października 2020 roku. Uzasadnienie ukazało się zatem trzy miesiące od wyroku TK. Międzyczasie przez kraj przeszły wielotysięczne manifestacje Strajku Kobiet. Teraz wracają na nowo, także w Rzeszowie.
 
Manifa Rzeszów i Uwaga Tu Obywatele na proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce zamierzają spotkać się w czwartek, o godz. 18. pod biurem PiS przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. 
 
W Internecie umieścili apel: „Znowu musimy wyjść na ulice. znowu chcą odebrać nam nasze prawa. Tak dla bezpiecznej i legalnej aborcji! Nie dla pseudowyroku pseudotrybunału!” Namawiają do wzięcia parasolek. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy