Reklama

Biznes

Lotnicze zdjęcia z drogi Przemyśl-Medyka. Budują dodatkowe pasy

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 10.12.2020
52323_droga
Share
Udostępnij
Trwa rozbudowa 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 28 od Przemyśla do Medyki. Eurovia podpisała umowę na wykonanie tej inwestycji w czerwcu. Na razie drogowcy przygotowują podłoże. Za półtora roku, w lipcu 2022, kierowcy zmierzający do przejścia granicznego z Ukrainą powinni mieć już do dyspozycji na tej trasie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. 
 
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentował zdjęcia lotnicze z postępów prac przy rozbudowie drogi Przemyśl-Medyka. W listopadzie na placu wciąż jeszcze karczowano pnie. Eurovia Polska S.A. wykonywała m.in. odhumusowanie terenu, rozebrała stary korpus drogowy i wykonywała nasypy. Nadzór archeologiczny na terenie budowy nie stwierdził występowania obiektów archeologicznych lub nawarstwień kulturowych. 
 
Objęty przebudową odcinek DK28 ma początek na granicy miasta Przemyśla, a koniec w miejscowości Medyka (przed przejściem granicznym). Droga po rozbudowie będzie miała po dwa pasy w każdym kierunku, z pasem dzielącym o szerokości 3,5 m. Jezdnia prawa dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną na długości 0,5 km na dojeździe do granicy będzie miała rozszerzenie do czterech pasów, a następnie do pięciu pasów ruchu w kierunku Ukrainy.
 
 
Fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie  
 
Na odcinku objętym rozbudową, nawierzchnia zostanie wzmocniona do nośności 115 kN/oś, skrzyżowania zostaną rozbudowane z zastosowaniem dodatkowych pasów dla relacji skrętnych, wybudowane lub przebudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, wybudowane zostaną zatoki autobusowe, dodatkowe jezdnie i zjazdy umożliwiające dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze, a także miejsca do ważenia pojazdów i kontroli pojazdów.
 
Wartość umowy to ponad 99 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2022 roku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy