Reklama

Biznes

Jak wyglądają studia online w formule RealTime?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 16.01.2024
studia online RealTime
studia online RealTime
Share
Udostępnij

Na rynku do wyboru jest wiele opcji nauki. Poza studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi istnieje także możliwość nauki w trybie interaktywnym (RealTime online). W ostatnich latach to popularna metoda, która ma wiele zalet. Wśród nich wymienić należy oszczędność czasu i wygodę. Co jeszcze warto wiedzieć o studiach przez Internet?

Przed lockdownem studia zdalne były oferowane tylko w niewielkim zakresie. Obecnie placówki dydaktyczne znacznie poszerzyły swoją ofertę. Dzięki temu możesz wybierać spośród wielu kierunków i rozwijać się w swojej specjalizacji lub uzupełnić wiedzę o inny obszar. Sprawdź, jakie zalety i wady mają studia online w formule RealTime.

Studia online – zalety

Nie musisz dojeżdżać do siedziby uczelni, żeby wziąć udział w wykładach. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób z innych miejscowości i tych, którzy wolą unikać porannych dojazdów na zajęcia. Ponadto transport, czy to własnym samochodem, czy komunikacją miejską, zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami i może zajmować dużo czasu.

Prowadząc auto, zazwyczaj trudno zajrzeć do notatek. W komunikacji publicznej nie zawsze są ku temu warunki. Zaoszczędzony czas na dojazdach możesz przeznaczyć na naukę lub szukanie potrzebnych informacji.

Nauka zdalna ułatwia łączenie edukacji z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Ponadto masz stały dostęp do materiałów online. Dzięki temu nawet podczas weekendowego wyjazdu z rodziną lub przyjaciółmi możesz do nich zerknąć za pośrednictwem smartfona, lub laptopa.

Studia online – wady

Kwestią indywidualną jest motywacja do nauki. Niemniej to aspekt, który dotyczy także studiów stacjonarnych. Samozaparcie jest bardzo ważne. W utrzymaniu koncentracji pomaga cel. Może to być awans w pracy, szansa na lepszą pracę lub chęć zdobycia ważnego dyplomu.

Łącząc się na zajęcia, mogą pojawić się różnego rodzaju rozpraszacze. Postaraj się wyłączyć internet w telefonie (chyba że jest Ci potrzebny do obecności na wykładach), przygotuj coś do notowania i nie włączaj innych stron internetowych.

Dla wielu osób największą wadą jest brak życia studenckiego. Trudno mówić o wspólnych wyjściach w przerwach lub po zajęciach. Niemniej istnieje możliwość zorganizowania spotkań. Fakt, rzadziej, ale nie przekreśla to szansy na bezpośrednie poznanie się z koleżankami i kolegami.

Największe wyzwania dla organizatorów studiów, czyli jak wygląda nauka online?

Uczelnie oferujące studia przez internet powinny zadbać o komfort studentów. Odpowiadają za nie dobrze przygotowany plan nauki, ale także aspekty techniczne i oprogramowanie. Wybór odpowiednich narzędzi zapewnia wygodę wykładowcom i studentom. Dzięki temu transmisje na żywo i chaty odbywają się bez zakłóceń, a dostęp do materiałów jest ciągły. Oznacza to, że można zerknąć do notatek w dowolnym momencie tzn. przed, po i w trakcie zajęć.

Studia RealTime online to atrakcyjne rozwiązanie dla studentów, którym zależy na wygodzie i możliwości nauki z dowolnego miejsca. Dobrze przygotowane kursy online, materiały i egzaminy dostarczą Ci wiedzy w przystępny sposób. Zawsze możesz liczyć na wsparcie wykładowców i wymianę myśli podczas spotkań na żywo. Jeśli szukasz sposobu, aby zbudować podwaliny pod swoją karierę lub ją popchnąć to przodu, to studia RealTime online mogą Ci w tym pomóc.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy