Reklama

Biznes

Czy wynajem odzieży roboczej jest opłacalny?

Materiał Partnera
Dodano: 16.05.2023
74117_foto
Share
Udostępnij
Wynajem odzieży roboczej to rozwiązanie wciąż niezbyt szeroko rozpowszechnione. To tym dziwniejsze, że w wielu branżach scenariusze wykorzystania odzieży ochronnej i roboczej sprawiają, że wynajem z serwisem może być zdecydowanie bardziej atrakcyjny od zakupu.

W których branżach wynajem odzieży najbardziej się opłaca?

Oczywiście wynajem odzieży roboczej może się sprawdzić w każdej branży i firmie, jednak jest kilka czynników, które sprawiają, że będzie to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie. 
W przypadku niewielkich firm, w których serwisowanie czy nawet pranie odzieży roboczej może być kłopotliwe. Dotyczy to lokalnych warsztatów samochodowych czy małych firm produkcyjnych, dla których te dodatkowe koszty mogą być zbyt wysokie.
W firmach, których pracownicy wykonują swoje obowiązki poza siedzibą przedsiębiorstwa, czyli na przykład w firmach monterskich czy niektórych budowlanych – wygoda i koszty związane z wynajmem są w tym przypadku nieocenione.
W tych przedsiębiorstwach, w których ryzyko uszkodzenia odzieży jest bardzo wysokie, więc profesjonalny serwis lub regularna wymiana powinny być realizowane płynnie. To może dotyczyć na przykład brukarzy albo niektórych pracowników budowlanych.
W branżach, w których uszkodzenia są częste, ale nieznaczne – ich naprawa będzie zajmowała pewnie sporo czasu, ale wymiana odzieży nie będzie konieczna. Tak na przykład wygląda to w przypadku pracowników zajmujących się choćby utrzymaniem zieleni.

Jak wynajem odzieży roboczej wpływa na budżet firmy?

Można sobie wyobrazić, że wynajem odzieży roboczej będzie kosztował więcej niż zakup jej bezpośrednio dla firmy. Z drugiej strony, konieczność naprawy odzieży oznacza dodatkowe wydatki, często zresztą powiązane z zakupem kolejnych zestawów odzieży, które pozwoliłyby pracownikom na wykonywanie ich obowiązków do chwili zakończenia serwisu. To generuje dodatkowe koszty, które w wielu firmach i branżach – szczególnie tam, gdzie rozdarcia czy zaciągnięcia odzieży roboczej są codziennością – zdecydowanie negatywnie wpływa na budżet. Wynajem będzie po prostu wygodniejszy, natomiast jeśli chodzi o koszt, okazuje się, że w niektórych firmach będzie on szczególnie atrakcyjny.

O ile samo czyszczenie odzieży roboczej nie stanowi wielkiego wyzwania, to przy dużej liczbie sztuk może być logistycznym koszmarem. Naprawa już jednak zwykle zajmuje sporo czasu i wymaga znalezienia specjalistów, którzy będą w stanie zrobić to dobrze, a to jest problematyczne nawet w dużych miastach. 

O wynajmie odzieży roboczej powinni więc pomyśleć wszyscy przedsiębiorcy, dla których sam koszt serwisu stanowi już istotną część wydatków albo którzy zdają sobie sprawę z pewnych trudności, jakie się z naprawą odzieży wiążą. Wielkość firmy czy branża nie są w tym aż tak istotne – pod uwagę należy wziąć przede wszystkim ilość pracy potrzebnej do utrzymania odzieży roboczej w należytym stanie. Do renomowanych na rynku firm należy m.in. https://dbl.pl/odziez-robocza-i-bhp/,
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy