Reklama

Biznes

Kiedy praca spotyka się z zabawą, czyli jak wykorzystać zjeżdżalnie w przestrzeni biurowej?

Materiał Partnera
Dodano: 12.01.2023
70785_zdjecie_glowne-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Zjeżdżalnie najczęściej kojarzone są z placami zabaw lub parkami wodnymi. Współczesna architektura stara się jednak przełamać konwencje oraz przyzwyczajenia i z tego względu zjeżdżalnie są coraz częściej wykorzystywane w sposób niestandardowy. Główny cel to stworzenie przestrzeni bliskiej i przyjaznej użytkownikom, poprzez przełamanie monotonności i wprowadzenie do niej trochę rozrywki. Z tego względu zjeżdżalnie są instalowane w przestrzeniach biurowych, co związane jest ze zmianą myślenia na temat tego, jak powinna wyglądać praca w biurach.

Zjeżdżalnie przełamują konwencje

Już wielu architektów uwzględnia zjeżdżalnie w swoich projektach, począwszy od instytucji i przestrzeni kulturalnych po miejsca pracy. Ich wykorzystanie w tak różnych kontekstach wskazuje na ich różnorakie przeznaczenie oraz potencjał do ożywienia każdej przestrzeni. Ponadto, wprowadzenie zjeżdżalni do architektury pozwala zainicjować poczucie zabawy i figlarności, dodając nutkę emocji i ekscytacji, co szczególnie sprawdzi się w nudnych i monotonnych miejscach.

Nowoczesne zjeżdżalnie ze stali nierdzewnej, które przełamują stereotypy. Zobacz ofertę eLstal – producenta zjeżdżalni ze stali nierdzewnej.

Takim miejscem na pewno jest biuro, gdzie Twoi pracownicy spędzają 8 lub więcej godzin w ciągu dnia. Przełamanie schematów o dostarczenie rozrywki pracownikom, pozwoli zwiększyć ich efektywność i skuteczność. Nie wierzysz? W takim razie spójrz na Google i inne firmy, które kreatywność swoich pracowników stawiają na pierwszym miejscu.

Zjeżdżalnia pomoże Twojej firmie? I to jak!

Zjeżdżalnia w biurze jest świetnym sposobem na podniesienie morale oraz kreatywności pracowników. Kiedy pracownicy widzą, że ich firma inwestuje w rozrywkę i dobrą zabawę w miejscu pracy, czują się bardziej docenieni i dowartościowani. To z kolei prowadzi do zwiększenia wydajności i lojalności pracowników względem pracodawcy.
 
Dodatkowo zjeżdżalnia biurowa będzie świetnym narzędziem marketingowym dla Twojej marki. Potencjalni klienci zobaczą, że Twoja firma jest nowoczesna i myśląca przyszłościowo, co przyczyni się do poprawy Twojej reputacji. Ogólnie rzecz biorąc, instalacja zjeżdżalni biurowej ma wiele zalet, więc na pewno warto rozważyć ją w swojej firmie.

Budujesz wizerunek swojej firmy

Marka firmy jest ważna z wielu powodów. Silna marka pomoże przyciągnąć nowych klientów i zatrzyma obecnych. Może też pomóc stworzyć poczucie spójności w firmie. Biuro, w którym panuje wesoła atmosfera i które skupia się na wspólnocie, może naprawdę wzmocnić jedność zespołu i motywację do pracy.

Zjeżdżalnia w Twojej firmie pomoże budować taki wizerunek, o ile jest on spójny z Twoją koncepcją biznesową i tym, jak chcesz być odbierany przez swoich klientów.

Ograniczysz rotację pracowników

Środowisko pracy w firmie jest ważne z kilku powodów. Po pierwsze, może być jednym z czynników przyciągających nowych pracowników. Potencjalni pracownicy, zanim zgodzą się na rozmowę kwalifikacyjną, prawdopodobnie sprawdzą Twoją firmę w Internecie i jeśli to, co zobaczą, nie będzie dla nich inspirujące, mogą udać się do konkurencji.

Ponadto, dobre środowisko pracy może pomóc podnieść morale i zmniejszyć rotację pracowników. Szczęśliwi pracownicy są bardziej wydajni i rzadziej szukają nowej pracy, co w dłuższej perspektywie oszczędza firmie czas i pieniądze. Wreszcie, przyjemne środowisko pracy jest po prostu przyjemniejsze dla wszystkich zainteresowanych.
 
 
Kiedy pracownicy z przyjemnością przychodzą do swojej pracy, są jej bardziej oddani i wykazują większe zaangażowanie. To może prowadzić do podejmowania lepszych decyzji, większej kreatywności i skuteczniejszego wykonywania swoich zadań. Krótko mówiąc: inwestowanie w dobre środowisko pracy jest dobre dla biznesu, a montaż zjeżdżalni jak najbardziej wpisuje się w ten trend.

Wpłyniesz na motywację do pracy

Wiele firm zauważa, że dobra atmosfera w pracy pozytywnie wpływa na jakość komunikacji i współpracy między pracownikami. Wspólne zjeżdżanie na zjeżdżalni, to świetny sposób na rozpoczęcie dnia, przerwę i zachęcenie ludzi do rozmowy.
 
 
Ponadto, zjeżdżalnie są zabawnym sposobem na przełamanie lodów i skłonienie pracowników do rozmowy o czymś innym, niż praca. Mogą być też wykorzystywane do budowania zespołu i promowania poczucia wspólnoty w miejscu pracy. W miarę jak coraz więcej firm będzie stosować takie podejście, prawdopodobnie będziemy obserwować wzrost wydajności i kreatywności.

Zadbasz o zdrowie swoich pracowników

Praca biurowa nie wpływa dobrze na nasze zdrowie. Może przyczyniać się do zwiększenia ryzyka śmierci z powodu raka lub chorób układu krążenia, a także wpływać negatywnie na poziom cholesterolu. Pracownicy prowadzący siedzący tryb życia są też bardziej narażeni na otyłość. Istnieją jednak pewne proste rzeczy, które pracownicy mogą zrobić, aby poprawić swoje zdrowie, na przykład wstawanie i poruszanie się zaledwie przez kilka minut co godzinę. Idealną okazją ku temu może być zjeżdżalnia ze stali nierdzewnej w biurze. Stworzy dobrą atmosferę, wpłynie na aktywność pracowników i zmniejszy poziom stresu.

Pobudzisz kreatywność i zachęcisz do działania

Bycie kreatywnym nie zawsze oznacza wymyślenie kolejnego przełomowego wynalazku, czy dzieła sztuki. Czasami oznacza to po prostu spojrzenie na sprawy z innej perspektywy i znalezienie nowych, innowacyjnych rozwiązań. Chcesz wyróżnić się na tle konkurencji i osiągnąć przewagę – pomóż swoim pracownikom zdobywać inspiracje.
 
 
Jak więc zachęcić do większej kreatywności w miejscu pracy? Jednym ze sposobów jest zapewnienie pracownikom możliwości zabawy i wyładowania się. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale badania wykazały, że zabawa może stymulować kreatywność. Kiedy ludzie dobrze się bawią, są bardziej skłonni do nieszablonowego myślenia i wpadania na nowe pomysły. Zamiast więc tłumić zabawę pracowników, zachęcaj ich do niej! Zachęcaj pracowników do robienia przerw w ciągu dnia na granie w gry, słuchanie muzyki lub zabawę na zjeżdżalni.

Następnym razem, kiedy będziesz miał duże spotkanie w biurze, zamiast siedzieć w dusznej sali konferencyjnej, może tak wszyscy przejadą się biurową zjeżdżalnią? To na pewno wywoła niezłą burzę mózgów!

Podsumowując, montaż zjeżdżalni w biurze, czy nawet na terenie kompleksu biurowego, to zupełne przełamanie schematów na temat myślenia czym jest i czym powinno być miejsce pracy.

To nie schematyczne i monotonne wykonywanie codziennych czynności. To środowisko sprzyjające kreatywności, pobudzające do efektywnego i skutecznego działania. Czy właśnie tego brakuje w Twojej firmie?

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy