Reklama

Biznes

10 gotowych pomysłów na biznes

Materiał Partnera
Dodano: 13.12.2022
69774_zdjecie-resizer-750q75
Share
Udostępnij

W przeszłości marzenie o zdobyciu zawodowej niezależności i otwarciu własnego biznesu wiązało się z koniecznością zgromadzenia sporego kapitału i ogromną ilością pracy. Dziś wejście na rynek jest znacznie prostsze, a zawdzięczać to należy przede wszystkim rozwojowi Internetu. Zanim zdecydujesz się założyć firmę, dobrze zastanów się jednak nad wyborem branży. Konsumenci stają się bowiem coraz bardziej świadomi, a konkurencja coraz bardziej zacięta. Aby pomóc Ci otworzyć własną działalność, przygotowaliśmy dla Ciebie 10 gotowych pomysłów na biznes!

Jednym z pierwszych rozwiązań, o których myślą początkujący przedsiębiorcy, jest otwarcie własnego sklepu internetowego. To bardzo dobry pomysł, ponieważ rynek e-commerce rozwija się coraz szybciej i cały czas pozostaje nienasycony. Potrzeby konsumentów dynamicznie się zresztą zmieniają, więc innowacyjne firmy na pewno znajdą w tej branży miejsce dla siebie.

Niektórym może wydawać się, że uruchomienie i prowadzenie własnego e-sklepu wymaga dużych zasobów czasowych i solidnego kapitału na start. Nic bardziej mylnego. Zasady te nie obowiązują już od wielu lat, ponieważ dziś aspirujący sprzedawcy mają do swojej dyspozycji nowoczesne platformy e-commerce. Gwarantują im one dostęp do takich udogodnień jak między innymi:

 1. intuicyjny kreator sklepu,
 2. gotowe szablony witryny,
 3. integracje z hurtowniami,
 4. bramki płatności,
 5. usługi kurierskie,
 6. integracje z dodatkowymi kanałami sprzedaży,
 7. system księgowy,
 8. narzędzia marketingowe,
 9. wsparcie techniczne.

Dzięki wykorzystaniu takiego oprogramowania przedsiębiorca nie musi w ogóle zajmować się technicznymi aspektami sklepu, ponieważ dba o nie dostawca narzędzia. Sprzedawca może więc skupić się na prowadzeniu biznesu, robiąc zresztą dobry użytek z funkcji automatyzacji kluczowych procesów.

E-sklep w dropshippingu

Jeśli prowadzenie sklepu internetowego mimo wszystko wydaje Ci się dość skomplikowanym przedsięwzięciem, możesz dodatkowo ułatwić sobie taką działalność. Wystarczy, że zdecydujesz się na dropshipping, czyli model logistyczny pozwalający na handel elektroniczny bez konieczności posiadania własnego magazynu. Takimi obowiązkami jak składowanie towaru, kompletowanie zamówień i dostawa przesyłek będzie bowiem zajmowała się współpracująca z Tobą hurtownia.

Dropshipping odznacza się całym szeregiem zalet, które docenią zwłaszcza początkujący przedsiębiorcy. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki czemu wejście na rynek e-commerce staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Redukuje także ryzyko inwestycyjne, ponieważ płacisz dostawcy wyłącznie za te produkty, które uda Ci się sprzedać. Jeżeli chcesz więc przetestować swój pomysł na biznes, koniecznie zainteresuj się tym rozwiązaniem.

Sprzedaż rękodzieła

Otwierając sklep internetowy, musisz dobrze zastanowić się nie tylko nad modelem biznesowym, ale także nad doborem asortymentu. To w końcu on będzie miał decydujący wpływ na zainteresowanie klientów Twoją ofertą. Aby zyskać na rynku przewagę konkurencyjną, możesz zdecydować się na jedną z dwóch metod. Pierwsza polega na oferowaniu konsumentów najpopularniejszych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Będziesz wówczas zarabiać głównie dzięki efektowi skali. Druga obejmuje tworzenie i sprzedaż rękodzieła.

To doskonały pomysł na biznes, ponieważ wytwarzając artykuły DIY, obniżasz koszty pozyskania towaru. Zapewniasz też sobie przewagę nad konkurencją, ponieważ oferujesz klientom absolutnie unikalne na rynku produkty. Ułatwiasz więc sobie dotarcie do konsumentów, którzy poszukują rozwiązań oryginalnych i niepowtarzalnych.

Do sprzedaży towarów hand made możesz wykorzystać własny sklep internetowy lub jedną z wielu platform zakupowych. Mowa zarówno o popularnych serwisach Allegro czy eBay, ale także o portalach przeznaczonych stricte dla twórców rękodzieła. Należą do nich między innymi Etsy, Artillo, Damitu, DecoBazaar czy Pakamera.

E-commerce z materiałami cyfrowymi

Jeszcze inny pomysł na własny sklep internetowy polega na sprzedaży plików cyfrowych. Prowadzenie takiej działalności jest wyjątkowo wygodne, ponieważ całkowicie eliminuje problem logistyki. Jest to zatem rozwiązanie jeszcze prostsze niż dropshipping, w którym korzystasz z pomocy hurtowni. W tym przypadku zakładasz po prostu sklep z materiałami elektronicznymi i automatyzujesz proces realizacji zamówień. W efekcie wszystkie zakupione produkty są wysyłane do klientów natychmiast po opłaceniu.

W taki sposób możesz prowadzić sprzedaż między innymi nagrań wideo, sampli muzycznych czy e-booków. To, co dokładnie będą zawierały, zależy wyłącznie od obszaru Twoich zainteresowań i potrzeb grupy docelowej, do której kierujesz swoją ofertę. Doskonale sprzedają się różnego rodzaju poradniki, ale też powieści w formie książek elektronicznych bądź audiobooków.

Sprzedaż koszulek z nadrukami

Kluczem do sukcesu na rynku e-commerce jest w dzisiejszych czasach personalizacja. Może ona dotyczyć nie tylko obsługi klienta, ale także samego asortymentu. Tego typu produkty znakomicie nadają się na prezenty i są chętnie nabywane przez konsumentów, którzy pragną podkreślić swój indywidualny styl. Przykład takich towarów stanowią choćby koszulki z autorskimi nadrukami.

Wystarczy, że zainwestujesz w dobry sprzęt drukarski i zakupisz T-shirty w hurtowni. Jeśli dobrze zaplanujesz swoją strategię, poniesione koszty prędko zwrócą Ci się z naddatkiem. Na koszulki możesz nanosić własne grafiki i napisy. W ten sposób z łatwością wykreujesz oryginalną markę, z którą Twoi klienci będą chcieli się utożsamiać.

Marketing internetowy

Digital marketing to prawdziwa kopalnia złota, jeśli chodzi o gotowe pomysły na biznes. Zapotrzebowanie na usługi tego typu cały czas rośnie, ponieważ dziś niemal każdy przedsiębiorca musi być obecny w sieci. Oznacza to konieczność tworzenia i promowania różnorodnych stron internetowych. Aby pozyskiwać klientów w ten sposób, firmy potrzebują między innymi:

 • pozycjonowania w wyszukiwarkach,
 • płatnych kampanii reklamowych,
 • profili w mediach społecznościowych,
 • profesjonalnych treści.

Wiedzę w zakresie marketingu internetowego stosunkowo łatwo przyswoić. Nie musisz więc obawiać się kompetencyjnych braków, ponieważ dzięki licznym książkom, poradnikom i webinarom szybko przyswoisz kluczowe informacje z wybranego obszaru. Najłatwiejsze dla początkujących wydaje się prowadzenie firmowych profili w social media oraz tworzenie i dystrybucja treści. Warto jednak edukować się także w dziedzinie SEO i PPC, ponieważ to właśnie te specjalizacje mogą zapewnić Ci największe dochody.

Afiliacja i influencer marketing

Ciekawym obszarem marketingu internetowego jest influencer marketing. Wiele osób próbuje rozpocząć działalność tego typu, niewiele jednak wie, jak powinno się to robić. Punktem wyjścia jest w tym przypadku dostęp do kanału generującego duży ruch. Mowa na przykład o popularnym blogu, chętnie obserwowanym profilu społecznościowym czy cieszącym się sporym zainteresowaniem kanale na YouTube. To baza służąca Ci do kontaktu z Twoimi odbiorcami.

Treści, które będziesz publikować lub streamować, muszą być naturalne i odpowiednio dostosowane do potrzeb i przyzwyczajeń Twojej grupy docelowej. Na pewnym etapie działalności z pewnością zaczną się do Ciebie odzywać marki poszukujące dla siebie ambasadorów bądź atrakcyjnych kanałów reklamowych. Pamiętaj, aby w takim przypadku nie porzucać swojego stylu i wartości, za które cenią Cię odbiorcy. Utrzymuj jakość, jednocześnie zarabiając na poleceniach czy linkach afiliacyjnych.

Kreując własną markę w sieci, możesz także wzbogacać się na dotacjach od fanów czy sprzedaży autorskich produktów.

Grafika i montaż wideo

Zapotrzebowanie na grafiki i materiały wideo w sieci zdaje się cały czas rosnąć. Przedsiębiorcy wykorzystują je między innymi przy tworzeniu stron internetowych czy prowadzeniu profili w mediach społecznościowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także banery reklamowe, plakaty na zamówienie czy nagrania z imprez okolicznościowych. Jeśli tylko możesz pochwalić się swego rodzaju zmysłem artystycznym i dysponujesz wystarczająco dobrym sprzętem, zastanów się nad tworzeniem grafik i filmów.

W tym celu przyda Ci się znajomość podstawowych programów do edycji grafiki — na przykład takich jak Canva czy Gimp. Dodatkowym plusem będzie z pewnością dostęp do Photoshopa i umiejętność jego obsługi. Nieco bardziej skomplikowane mogą wydawać się narzędzie do edycji wideo, ale dzięki licznym kursom i szkoleniom online, z pewnością poradzisz sobie i z tym wyzwaniem.

Projektowanie stron internetowych

Jak już wspominaliśmy, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę ze znaczenia Internetu i chcą pozyskiwać klientów tą drogą. Najczęściej nie da się tego osiągnąć bez sprawnie funkcjonującej witryny. Aby ją zaprojektować, trzeba posiadać wiedzę z zakresu User Experience i designu. Na tym jednak nie koniec. Jeżeli chcesz samodzielnie tworzyć strony internetowe, przyda Ci się także znajomość języków HTML i CSS. Dzięki temu zyskasz możliwość świadczenia usług wchodzących w zakres programowania.

Choć nauka projektowania i programowania stron internetowych może być wymagająca, z pewnością okaże się opłacalna. To jeden z przyszłościowych pomysłów na biznes, które zagwarantują Ci wysokie zyski.

Korepetycje i szkolenia online

Naszą listę gotowych pomysłów na biznes zamykamy działalnością polegającą na prowadzeniu korepetycji i szkoleń online. Mogą one być kierowane do dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym i obejmować takie zagadnienia jak matematyka, chemia, geografia czy historia. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu usługi oferować dorosłym, poszukującym wiedzy z zakresu rozwoju osobistego, biznesu czy inwestowania. Dużym zainteresowaniem będą cieszyły się również lekcje języków obcych.

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest wygoda pracy. Nie musisz wychodzić z domu i osobiście spotykać się z klientami. Wystarczy, że siedzisz przed ekranem swojego komputera i dzielisz się posiadaną wiedzą.

Gotowe pomysły na biznes — podsumowanie

Jeżeli chcesz wejść na rynek z własnym biznesem, wybierz działalność, która wpisuje się w obszar Twoich zainteresowań i kompetencji. Możesz wykorzystać w tym celu inspiracje z naszej listy bądź zrealizować zupełnie unikalny pomysł. W procesie decyzyjnym kieruj się przede wszystkim swoimi mocnymi stronami oraz potrzebami wybranej grupy docelowej.

Więcej pomysłów na biznes znajdziesz tutaj:  https://blog.sky-shop.pl/30-pomyslow-na-biznes-w-2022-roku/  


Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy