Reklama

Biznes

Jak znaleźć najlepsze darmowe konta firmowe?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 09.11.2022
68766_biznesistyl.pl-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga dokonywania wielu rozliczeń i transakcji, toteż konto firmowe okazuje się niezwykle przydatne. W przypadku firm działających na większą skalę, taki rodzaj rachunku płatniczego jest wręcz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania danego podmiotu. Z tego powodu niezwykle istotną kwestią jest poszukiwanie takiego konta dla firmy, którego prowadzenie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, tak aby całość była atrakcyjna finansowo. Zobaczmy, jak znaleźć taką opcję. 

Konto firmowe, a rachunek osobisty – czym się różnią?

Konto dla firmy to produkt przeznaczony specjalnie dla przedsiębiorców, toteż dostosowany jest do potrzeb i oczekiwań osób prowadzących działalność. Z tego względu darmowe konto firmowe nastawione jest przede wszystkim na rozliczanie się z klientami i kontrahentami, a także wykonywanie przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego. W przeciwieństwie do osobistego konta w banku, rachunek firmowy może być obowiązkowy. Dotyczy to tych firm, które rozliczają się na kwoty powyżej 15 000 złotych. W świetle polskiego prawa, wszelkie transakcje przekraczające tą wartość muszą być wykonywane z pomocą rachunków płatniczych. 

Darmowe konta firmowe – dlaczego warto?

Nawet jeżeli prowadzona przez Ciebie działalność gospodarcza nie wymaga dokonywania transakcji na większe kwoty, to darmowe konta firmowe są opcją, którą powinieneś rozważyć. Przede wszystkim, taki rodzaj rachunku pomoże oddzielić rozliczenia prywatne od zawodowych. Zachowanie porządku w finansach jest niezwykle istotne, ponieważ na dłuższą metę ułatwia życie użytkownikom i zapobiega powstawaniu tzw. chaosu w finansach. Co więcej, korzystanie z konta dla firmy pozwala zachować dyskrecję, ponieważ w razie kontroli organy będą miały wgląd jedynie w firmowe rozliczenia. 

Czy można otworzyć konto firmowe za darmo?

Spora część instytucji bankowych pozwala na otworzenie konta dla firmy za darmo, bez ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu. Niestety, nie zawsze możliwe jest darmowe prowadzenie takiego rachunku, ponieważ może okazać się, że część podstawowych funkcji objęta jest prowizją. Z pomocą przychodzą produkty finansowe określane jako warunkowo darmowe konta firmowe, które dają zainteresowanym szansę na atrakcyjne warunki korzystania. Wystarczy spełnić odpowiednie kryteria w danym okresie rozliczeniowym, aby uniknąć naliczenia prowizji od poszczególnych czynności. Wymagania mogą dotyczyć m.in. sumy wpływów na konto lub wykonanej ilości przelewów. 

Czy istnieją całkowicie darmowe konta firmowe?

Wizja konieczności spełnienia stawianych kryteriów nie każdemu przypadnie do gustu, co skłania do dalszych poszukiwań. Niestety, ciężko znaleźć na rynku ofertę, która jest bezwarunkowo darmowa. Poszczególne instytucje bankowe proponują nowym klientom całkowite zwolnienie z dodatkowych kosztów, ale jedynie na ograniczony okres czasu, wynoszący zazwyczaj rok lub dwa lata. Po upłynięciu tego okresu, klient rozlicza się z bankiem według standardowego cennika. Z tego powodu przed podpisaniem umowy, warto dokładnie zapoznać się z jej treścią, aby uniknąć niechcianych wydatków. 

Gdzie znaleźć darmowe konta firmowe? Rankingi i zestawienia

Mało kto w obecnych czasach ręcznie porównuje dziesiątki ofert. Jest to czynność czasochłonna i często bezowocna, toteż zainteresowani szukają innych sposobów na to, aby znaleźć najlepsze darmowe konta firmowe. Z tego powodu sporą popularnością mogą poszczycić się internetowe zestawienia. Dzięki nim użytkownicy mogą w ciągu kilku minut uzyskać wgląd w atrakcyjne oferty rachunków firmowych, i przejść bezpośrednio na stronę instytucji bankowej po dokonaniu wyboru. Ranking kont firmowych, taki jak ten na stronie https://porownywarkabankow.pl/ranking-kont-firmowych/ , to dobry sposób na oszczędzenie swojego cennego czasu i skorzystanie z najlepszego dostępnego rozwiązania. 

Jak działa ranking kont firmowych?

W rankingu kont dla firm znajdują się jedynie oferty cieszące się pozytywnymi opiniami użytkowników i recenzentów branżowych. Internetowe zestawienia działają całodobowo, w każdym dniu tygodnia, a korzystanie z nich jest bezpłatne. Znaleźć można zarówno warunkowo darmowe konta firmowe, jak i te rachunki, które proponują atrakcyjne warunki przez określony czas. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest dostępność, ponieważ z rankingu można skorzystać zarówno poprzez komputer lub tablet, jak i z pomocą zwykłego smartfona, który niemal każdy nosi zawsze przy sobie. 

Załóż konto firmowe za darmo nawet w kilka minut!

Ranking darmowych kont firmowych zawiera bezpośrednie odnośniki do internetowych witryn banków. Dzięki temu, wystarczy zaledwie kilka kliknięć aby przejść do wypełniania wniosku o otworzenie rachunku dla firmy. Cała procedura jest prosta i odbywa się w pełni zdalnie, przy minimum formalności. Często nie będzie nawet wymagane wychodzenie z domu, co jest zasługą nowoczesnych metod weryfikacji. Nie musisz obawiać się o koszty dojazdu ani dostępność, ponieważ możesz złożyć wygodny i szybki wniosek o darmowe konta firmowe online! 

Konto firmowe przez internet – krok po kroku: 

1. Wybierz z rankingu ofertę, która odpowiada Twoim potrzebom. Sprawdź dokładnie warunki i regulamin konta przed złożeniem wniosku!
2. Kliknij w bezpośredni odnośnik i przejdź na stronę internetową banku, a następnie wybierz opcję “Złóż wniosek”.
3. Wypełnij formularz swoimi danymi osobowymi i informacjami o prowadzonej działalności. Przeczytaj wniosek dwukrotnie, aby wyeliminować ryzyko pomyłki. 
4. Wybierz sposób podpisania umowy. Najczęściej dostępne metody to pośrednictwo kuriera, wideorozmowa, lub osobista wizyta w placówce. 
5. Aktywuj nowo założony rachunek firmowy za pomocą otrzymanych danych do logowania. Możesz już korzystać z darmowego konta dla firmy!
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy