Reklama

Biznes

W którym banku najlepiej założyć konto firmowe?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 07.11.2022
68718_biznesistyl_edited-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Inwestowanie w swoją przyszłość jest kluczowe w drodze do komfortowego życia. Zakładając własną firmę, wykonujemy duży krok w tym kierunku. Jednak często jest to długa i kręta ścieżka, a jej pokonanie wymaga od nas zaangażowania i czasu. Przy efektywnym prowadzeniu firmy wyjątkowo przydatne okazują się konkretne narzędzia, po które powinien sięgnąć każdy przedsiębiorca. Jednym z takich fundamentalnych rozwiązań jest założenie konta firmowego. Ale gdzie zrobić to najlepiej? Chętnie podpowiadamy.
 

Konto firmowe na miarę Twoich oczekiwań

Gdy dopiero otwieramy naszą działalność lub oferta banku, w którym początkowo założyliśmy konto, nie spełnia już naszych wymagań, warto rozejrzeć się za takim rachunkiem firmowym, który będzie przynosił nam znacznie więcej korzyści. Możliwości mamy wiele, otrzymujemy kolejne oferty nawet bez wychodzenia z domu czy wkładania w to szczególnych starań. Jak jednak uniknąć zawodu i wybrać konto firmowe, z którego będziemy zadowoleni od chwili otworzenia rachunku? Zastanówmy się najpierw nad naszą działalnością, dzięki temu łatwiej nam będzie ocenić, jakie narzędzia i usługi konkretnych ofert bankowych sprawdzą się dla nas najlepiej. 

Porównanie kont firmowych wcale nie musi być skomplikowane – wystarczy, że wybierzesz do pomocy zaufaną platformę, która na bieżąco tworzy rankingi najlepszych kont. Dzięki temu nie zmarnujesz swojego czasu na samodzielne przeprowadzanie analiz każdej oferty bankowej. Gotowy ranking pozwoli Ci na dobranie takiego konta bankowego, które zagwarantuje Ci wygodę przy prowadzeniu firmy. W pełni skupisz się na swojej działalności, a wszelkie zmartwienia nie będą niepotrzebnie zaprzątać Ci głowy. 

Ważną rolę odgrywają również oceny internautów. Przykładowo możemy zauważyć, że wysokim wskaźnikiem poleceń może pochwalić się Alior Bank ze swoim iKontem Biznes. Poleca je ponad 14 000 osób. Sam Kontomaniak również wysoko je ocenił. Ciekawie wygląda również propozycja Santandera, gdzie nie musimy płacić za konto, kartę czy wypłaty z bankomatów. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego? 

Istotne będzie określenie przeznaczenia naszego konta firmowego, ponieważ to na tym będzie bazował nasz wybór. Rodzajów działalności jest wiele, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy dana oferta spełnia nasze wymagania i jest odpowiednio przystosowana do kategorii naszej firmy. Konto firmowe już od chwili założenia stanie się miejscem, w którym będą znajdować się kluczowe informacje dla Twojej działalności, dlatego ważne jest, aby było przejrzyste i proste w obsłudze. Zwróćmy zatem uwagę na funkcjonalność aplikacji, którą posiada znacząca ilość banków. Będzie to szczególnie ważne, kiedy dużo podróżujemy i potrzebujemy dostępu do konta w każdej chwili. 

Przy wyborze możemy kierować się także wysokością opłaty za samo otwarcie konta – wiele banków proponuje możliwość założenia rachunku firmowego za 0 zł, jednak należy wówczas pamiętać o spełnieniu podanych warunków. Dla firm działających na arenie międzynarodowej szczególnie istotna będzie np. wysokość pobieranych prowizji za dokonywanie przelewów zagranicznych, a także możliwość uruchomienia pomocniczego konta w innej walucie. Jeśli chodzi o transakcje krajowe, kluczowa stanie się kwota za dokonanie płatności w ramach składek do ZUS-u czy urzędu skarbowego. 

Przydatne okażą się również wszelkie inne narzędzia oferowane przez bank, które powstały z myślą o przedsiębiorcach. To one będą w stanie usprawnić naszą pracę i zadbać o bezpieczeństwo wykonywania transakcji. Taką dodatkową usługą może być np. możliwość otworzenia konta oszczędnościowego. Wszelkie informacje na temat poszczególnych korzyści poznasz w aktualnym rankingu kont dla firm. Porównuj bez obaw i ciesz się najlepszą ofertą. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy