Reklama

Biznes

Dlaczego korepetycje stają się tak bardzo popularne?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 02.08.2022
65436_picture_4-resizer-750q72
Share
Udostępnij

Rodzice szukają korepetytorów dla swoich dzieci z wielu różnych powodów. Z kolei dorośli również chcą uczyć się prywatnie nowych rzeczy dzięki współpracy z korepetytorem. W ostatnich latach zaobserwować można ogromny boom związany z rynkiem korepetycji w Polsce i na świecie. Skąd tak duże zainteresowanie i dlaczego korepetycje stają się tak bardzo popularne?

Korepetycje w Polsce to prawdziwy hit

Przeglądając oferty specjalistycznych korepetytorów na łamach serwisu korepetytorskiego BUKI, można odnieść wrażenie, że liczba dostępnych w Polsce nauczycieli się nie kończy. Powód może być tylko jeden – ogromne zapotrzebowanie uczniów na wysokiej jakości zajęcia indywidualne.

Skąd jednak bierze się tak ogromna popularność korepetycji w naszym kraju? Okazuje się, że powodów jest całkiem sporo, więc warto przybliżyć kilka najważniejszych.


1.     Kiepski poziom edukacji w szkołach

Niestety, ale kolejne reformy edukacji w Polsce nie przynoszą rezultatów w kontekście poprawy jakości nauczania. Materiał szkolny nastawiony jest na zdawanie egzaminów, a wymagania nauczycieli stale rosną. Do tego dochodzi natłok zajęć dodatkowych, który nie sprzyja skupieniu się dzieci na nauce. W efekcie, uczniowie w szkołach mają spore zaległości i nie są w stanie zrozumieć wielu tematów.


2.     Brak czasu na powtórki materiału w szkole

Często bywa tak, że nauczyciel leci z materiałem szkolnym i nie ogląda się za siebie. Wówczas uczniowie, którzy nieco słabiej radzą sobie z nauką, nie nadążają za kolejnymi tematami. Zaległości w nauce to jeden z najczęstszych powodów, dla których rodzice dzieci szukają korepetycji. Wydaje się bowiem, że nie ma lepszego sposobu, aby „wyprostować” słabsze oceny ich pociech.


3.     Nauczanie zdalne to gwóźdź do trumny

Przechodzenie pomiędzy nauczaniem zdalnym i stacjonarnym w dobie pandemii koronawirusa sprawiło, że jakość kształcenia w Polsce jeszcze bardziej podupadła. Ucząc się zdalnie, dzieci nie czuły tego samego obowiązku, co podczas zajęć w szkole. Nauczyciele również często nie mieli pomysłu na przeprowadzanie atrakcyjnych lekcji online. Problemy zaczęły się piętrzyć, a uczniowie cofnęli się nieco w rozwoju, czego dowodem jest obniżony poziom na egzaminie ósmoklasisty oraz maturze.

Rozwiązanie problemów: korepetycje online lub stacjonarnie

Niezależnie od problemu, z jakim borykają się uczniowie szkół podstawowych i średnich, korepetycje mogą być najlepszym wyjściem z sytuacji. Współpraca z wyspecjalizowanym i wykwalifikowanym korepetytorem sprawia, że łatwiej jest nadrobić zaległości. Z takiego rozwiązania korzystać mogą też bardziej uzdolnieni uczniowie, którzy chcą iść z materiałem do przodu.

Należy także zaznaczyć, że współczesnym rodzicom bardziej zależy na dobrych wynikach w nauce swoich pociech. Ponieważ obserwują oni spory rozwój usług korepetytorskich, gotowi są zapłacić za dodatkowe zajęcia. Takie lekcje prywatne mają być pomocne, a w rezultacie przełożyć się na lepsze oceny i wyniki na egzaminach.

Co bardzo istotne, dzisiejsze korepetycje to już nie tylko spotkania stacjonarne, ale także internetowe. Korki online pozwalają dzieciom pracować w środowisku, jakie doskonale poznały w trakcie nauczania zdalnego w szkołach. Wraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii edukacyjnych, każdy uczeń jest w stanie rozwijać umiejętności w zakresie danego przedmiotu.

Popularność korepetycji przekłada się na liczbę ogłoszeń najlepszych nauczycieli w kraju, którzy oferują swoje usługi. Warto sięgnąć po ich pomoc, jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko osiągało lepsze wyniki w nauce. Zalety korepetycji są niepodważalne, więc opłaca się dać im szansę już dziś.


Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy