Reklama

Biznes

Doradca podatkowy Poznań – kogo można polecić?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 30.03.2022
61768_zdj_edited-resizer-750
Share
Udostępnij

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Doradca podatkowy to osoba, która nigdy nie była karana, ukończyła studia i zdała państwowy na to stanowisko. Zajmuje się ona doradztwem w zakresie prawa podatkowego, a jego obowiązki można znaleźć w odpowiednim dokumencie – ustawie o doradztwie podatkowym. Jest to zawód, w którym należy posiadać zarówno wiedzę prawniczą jak i finansową.

Osoba piastująca to stanowisko posiada szerokie spektrum zawodowe. Najczęściej, jej obowiązki dotyczą prawa podatkowego: doradzania w tym obszarze, przygotowywania opinii i dokumentów, pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowych oraz reprezentowaniu swojego klienta w sądach (wyłącznie administracyjnych) czy instytucjach zajmujących się podatkami.

Doradca podatkowy Poznań – kogo wybrać?

Jeśli prowadzisz firmę i zależy Ci na tym, żeby dobrze prosperowała, zdecydowanie warto postawić na skorzystanie z usług doradcy podatkowego. Odnajdzie się on w gąszczu skomplikowanych przepisów podatkowych i pomoże Ci w interpretacji prawa podatkowego. Twoja firma mieści się w stolicy Wielkopolski i szukasz doradcy właśnie stąd? Nie jesteś pewien, kogo wybrać? Nie martw się – przygotowaliśmy wybór kilku doradców podatkowych w Poznaniu.

Doradca podatkowy Poznań – FakturTax

Biuro Rachunkowo-Podatkowe FakturTax reklamuje się jako profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, wyróżniający się dużym poczuciem humoru. Wprawdzie reklamują się jako biuro rachunkowe, ale w ich ofercie znajduje się skorzystanie z usług doradcy podatkowego. Jest to zdecydowanie duża zaleta – specjaliści posiadają znacznie szerszą wiedzę. Firma posiada polisę OC. Usługi są indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta, a pełnią je wyłącznie wykwalifikowani do tego pracownicy – co jest potwierdzone przez certyfikaty księgowe wydawane przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej. Obsługa klientów jest rzetelna i kompetentna. Kolejną zaletą tej firmy jest fakt, że jej pracownicy są sygnatariuszami Kodeksu Etyki w zakresie rachunkowości, co potwierdza, że są godni zaufania.

Doradca podatkowy Poznań – Mega Lex Sp. z o.o

Historia tej spółki sięga 1993 roku, kiedy rozpoczęła ona działalność. Do jej specjalności należą usługi księgowe, oferowane na terenie województwa wielkopolskiego. Mega Lex oferuje również prowadznenie księgowości dla firm z terenu Unii Europejskiej. Usługi, które to biuro ma w zakresie, również łączą księgowość dla przedsiębiorców z doradztwem podatkowym. Tworzenie i przekształcanie spółek nie stanowi dla nich tajemnic, tak samo jak prawo podatkowo-finansowe. Co ich wyróżnia? Są w stanie reprezentować swojego klienta przed sądami administracyjnymi, urzędami podatkowymi i innymi instytucjami w związku z prowadzoną przez niego firmą.
 

Doradca podatkowy Poznań – Biuro Rachunkowe Emsis Emilia Zielińska

W porównaniu z dwoma poprzednimi firmami, to biuro rachunkowe jest niewielkie – prowadzi je i pracuje w nim jedna osoba. Nie znaczy to jednak, że jest gorsze. Wprawdzie oferowane usługi w porównaniu z innymi, wielkimi spółkami, wypadają skromniej, ale ogromnym atutem tej działalności jest – według opinii zadowolonych klientów – sama właścicielka biura. W profesjonalny, zaangażowany i przede wszystkim zrozumiały dla laika sposób tłumaczy swoim klientom zawiłości ksiąg podatkowych i finansów. W jej ofercie znajduje się doradztwo finansowe.

Doradca podatkowy Poznań – Biuro Usług Księgowych BILANSIK

Doświadczenie i profesjonalizm tego biura potwierdzony jest przez świadectwa kwalifikacyjne wystawione przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej. W ich ofercie znajdziemy usługi księgowe i kadrowo-płacowe w pełnym zakresie wraz z doradztwem podatkowym. BILANSIK posiada wieloletnie doświadczenie, które w ciągu kilkunastu lat istnienia działalności przełożyło się na posiadanie wielu klientów. Dodatkowym, choć nieoczywistym atutem tego biura rachunkowego jest jego lokalizacja – znajduje się ono niedaleko Ronda Śródka, z bardzo wygodnym dojazdem zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem czy nawet pociągiem. 

Doradca podatkowy Poznań – Biuro Rachunkowe Kontap Sp. z o.o.

W porównaniu z poprzednimi biurami rachunkowymi, Kontap jest dużo młodszy – to biuro zaczęło prowadzić działalność niewiele ponad dziesięć lat temu. Co ciekawe, mają specjalności – dlatego najlepiej zgłosić się do nich, kiedy nasza firma oferuje usługi z zakresu handlu, programistyki lub reklamy. Satysfakcja klientów jest najważniejsza dla tego biura, dlatego dołożą wszelkich starań, żebyś był zadowolony. Poznań nie jest ich jedynym obszarem działania.

Podsumowanie

Biur rachunkowych w Poznaniu jest naprawdę wiele, ale nie wszystkie oferują doradztwo podatkowe. To, jakiego doradcę wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie – miej jednak na uwadze fakt, że powinien umieć Ci wyjaśnić, dlaczego powinieneś podejmować decyzje, które Ci sugeruje. Warto kierować się również opiniami innych i poleceniami. Doradca podatkowy zdecydowanie powinien być taką osobą, która powinna pomóc Ci w zrozumieniu i podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących Twoich finansów. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy