Reklama

Biznes

Promocja sklepu internetowego – wykorzystaj do tego porównywarkę cen

Artykuł sponsorowany
Dodano: 02.12.2021
58144_marketing-dla-sklepow-resizer-750
Share
Udostępnij
Zadaniem porównywarek cenowych jest gromadzenie rozmaitych ofert zewnętrznych firm. Dzięki temu konsumenci w jednym miejscu mogą przeglądać towar dostępny w różnych sklepach. W ten sposób budują swoją świadomość konsumencką. Z kolei sklepy internetowe mogą docierać do większej ilości odbiorców.

Obecność w porównywarkach cen to dziś obowiązek


Rynek e-commerce systematycznie rósł z roku na rok. Prawdziwy rozkwit nastąpił natomiast podczas pandemii COVID-19. Wiele osób dokonało wówczas zakupów w internecie po raz pierwszy. W ten sposób ogromna ilość konsumentów zobaczyła, że jest to wygodna forma nabywania towarów. Z kolei właściciele sklepów zauważyli, że powinni wzmocnić swoje działania w sieci, ponieważ to tam są ich odbiorcy. 

Analizując marketing dla sklepów internetowych, możemy dojść do wniosku, że obecność w porównywarkach cen jest dziś w zasadzie obowiązkowa. Wszystko za sprawą konsumentów, którzy bardzo często z nich korzystają przed dokonaniem zakupu. Badania pokazują, że około 80% klientów chcąc nabyć towar w sieci, poszukiwania zaczyna od skorzystania z porównywarki cen. 

Dodajmy przy okazji, że dziś cena nie jest najważniejsza. Dla klienta liczy się również jakość usługi. Dlatego jeśli twój sklep nie ma najniższych cen w branży, nie przejmuj się. Nie jest to jedyny czynnik, który uwzględniają konsumenci. 

Porównywarki cen i ich zalety 


Gdy zdecydujemy się na włączenie naszego sklepu do bazy danych porównywarki, będziemy mogli liczyć na szereg korzyści. Będzie to między innymi:
Pozyskanie dodatkowego kanału marketingowego – w ten sposób pozyskasz nowych klientów
Zbudujesz świadomość marki – klienci zobaczą nazwę i logo twojej firmy, będą wiedzieli, jakie towary oferujesz
Lepiej poznasz potrzeby klientów – wszystko dzięki pozostawionym ocenom oraz opiniom. 
Narzędzie analityczne – korzystając z informacji zbieranych przez porównywarkę, będziesz wiedział, jakie zabiegi marketingowe wdrożyć w celu zwiększenia zysków

Asortimo kluczem do promocji sklepu internetowego?


Na rynku porównywarek pojawiła się ciekawa platforma, której warto przyjrzeć się bliżej. Asortimo, bo o niej mowa, oferuje to, co inne porównywarki, ale do tego wprowadza także pewne innowacje. 

Co takiego zyskamy, korzystając z usług tej platformy?
Obniżymy koszt kampanii w Google Ads nawet o 20% (CSS)
Poprawimy pozycjonowanie SEO dzięki linkom dofollow (które umieszczone będą w artykułach sponsorowanych, dotyczących twoich produktów)
Dotrzemy do nowych klientów, co zwiększy ruch na naszej stronie

W dzisiejszych czasach internet oferuje nam wiele możliwości. Należy jednak umiejętnie je wykorzystać. Rynek e-commerce kwitnie, jednak dla sklepów internetowych oznacza to większą konkurencję. Dlatego tak istotną rolę odgrywa ustalenie optymalnej strategii marketingowej. Jednym z jej elementów powinno być skorzystanie z porównywarki cen. W ten sposób poprawimy swoją pozycję w sieci i zyskamy nowe możliwości pozyskiwania klientów. Uzyskamy także cenne informacje, które pomogą nam w dalszym optymalizowaniu naszych działań. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy