Reklama

Biznes

W jaki sposób rozwiązania KPMG Spot mogą pomóc Twojej firmie?

Materiał Partnera
Dodano: 24.05.2021
53934_startup-3267505-960-720-resizer-751q75
Share
Udostępnij
Prowadzenie własnego biznesu można porównać do ciągłego balansowania na desce surfingowej. Częste zmiany w przepisach podatkowych, księgowych i prawnych wymagają zachowania czujności. Z drugiej strony pojawia się jednak chęć rozwoju firmy i torowania sobie dalszej drogi do sukcesu. W takiej sytuacji warto płynąć z nurtem, korzystając ze specjalistycznego wsparcia fachowców w dziedzinach związanych z prowadzeniem własnej firmy.

Jakie zalety ma korzystanie ze wsparcia księgowego, podatkowego i prawnego?


Rozwiązania KPMG Spot to wsparcie przygotowane dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od reprezentowanej branży oraz lokalizacji działalności. Baza specjalistów rozsianych po całej Polsce wspiera firmy w kwestiach prawnych, księgowych i podatkowych. Pozwala to nie tylko uniknąć błędów i związanych z nimi konsekwencji, ale również umożliwia skupienie się na dalszym rozwijaniu swojego biznesu. Ciągły rozwój jest niezbędny, aby przyciągać nowych klientów oraz zachęcać do pozostania stałych odbiorców swoich usług.

Z profesjonalnym wsparciem nie musisz zajmować się uciążliwą biurokracją, która odbiera kreatywność. Dodatkowo w pakiecie otrzymujesz:

Holistyczną, merytoryczną obsługę firmy,
Usprawnienie procesu zarządzania swoim biznesem,
Zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności,
Doradztwo i pomoc wykwalifikowanych specjalistów,
Całkowitą zgodność dokumentacji z wymogami prawnymi.

Zalety skorzystania z usług podatkowych


Specjalistyczne wsparcie w ramach rozliczeń podatkowych pozwala wybrać najlepszy sposób opodatkowania działalności, a także uniknąć ewentualnych błędów wobec urzędu skarbowego. Dostępne rozwiązania podatkowe obejmują:

Bieżące doradztwo podatkowe,
Strategiczne doradztwo podatkowe – przygotowanie długofalowej strategii podatkowej,
Wsparcie przy wyliczaniu podatku PIT, CIT i VAT,
Przygotowywanie rocznych, miesięcznych i kwartalnych deklaracji podatkowych,
Przygotowanie rzetelnej analizy rynkowej cen stosowanych w transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Zalety skorzystania z usług księgowych


Prowadzenie prostej księgowości w firmie nie jest niczym skomplikowanym. Problem pojawia się jednak, kiedy przedsiębiorcy decydują się na zatrudnianie pracowników oraz znacznie poszerzają zakres swoich usług i rozwiązań.

Posiadanie przy sobie doświadczonych księgowych to podstawa:

Obsługi księgowej firmy,
Wsparcia wewnętrznej księgowości – w pełnym zakresie lub w ramach prowadzenia ksiąg rachunkowych,
Pomocy w przygotowaniu sprawozdań finansowych,
Weryfikacji sprawozdań finansowych oraz wsparcia w sporządzaniu rocznych raportów finansowych zarządów i dokumentacji dla urzędu skarbowego i sądów rejestrowych,
Kontroli poprawności dokonanych rozliczeń – weryfikacja dokumentów przez doświadczonego księgowego pozwala uniknąć błędów i nieprawidłowości rachunkowych.

Dodatkowo firmy korzystające z profesjonalnego wsparcia mogą skorzystać z usług wykwalifikowanych rzeczoznawców i biegłych. Istnieje wiele sytuacji, kiedy może okazać się to zasadne, np. podczas wyceny środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych lub określenia wartości rynkowej udziałów w spółkach handlowych.

Zalety skorzystania ze wsparcia prawnego


Rozwiązywanie problemów prawnych dotyczących konkretnej branży oraz reprezentowanie firmy przed sądem to kolejne rozwiązania, które bywają przydatne podczas prowadzenia biznesu. Pomoc prawna jest także nieocenionym wsparciem podczas zakładania spółek handlowych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy