Reklama

Biznes

Start-up Body Care wygrał pierwszy Start-up Weekend w Rzeszowie

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 06.06.2016
27679_13321875_1544122499227704_4334782974712053414_n
Share
Udostępnij
Start-up Body Care otrzymał nagrodę mentorów i sędziów podczas pierwszego Start-up Weekendu w Rzeszowie. Za projektem, który ma diagnozować i pomagać w rehabilitacji wad postawy u dzieci i młodzieży, stoi m.in. Norbert Pisz, związany z firmami Risenbit i SmainTech, współtwórca Face Controller – programu sterowania komputera za pomocą mimiki. Jest już gotowy prototyp tego urządzenia.

W Start-up Weekendzie swoje pomysły prezentowało dziesięć zespołów. Nagrodę publiczności otrzymał związany z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji z Rzeszowa start-up Platforma Praktyczna, który ma zapewniać odpowiednie praktyki dla studentów, zwłaszcza praktyki w start-upach.

Projekty zgłoszone do Start-up Weekendu oceniali mentorzy branżowi z całego kraju, znani w branży startupów i nowych technologii. Są to: Mateusz Tułecki (InternetBeta/Grow Point), Kamila Sidor (Geek Girls Carrots), Tomasz Nowiński (Travelist.pl), Wojciech Szymański (Ideo), Łukasz Misiołek (OpenCard), Błażej Wojtyła (Jazzy Project), Radek Szczygieł (Codewise), Łukasz Opoka (FxCuffs), Łukasz Bis (InternetBeta/WSIiZ Rzeszów), Grzegorz Trubiłowicz (Cooklet). Kamila Sidor poprowadziła także warsztaty z profesjonalnej prezentacji idei biznesowych.

Do udziału w wydarzeniu zgłoszono 19 pomysłów; ostatecznie w Start-up Weekendzie wzięło udział 10 zespołów. Prezentowano m.in. FiskApp – aplikację, która ma ułatwiać kontakt posiadaczy kas fiskalnych z serwisantami; internetową giełda odpadów – Sprzedajodpady.pl, która ma łączyć wytwórców odpadów i organizacje odzysku, recyklerów;  Imploo – chat lokalny, narzędzie do dzielenia się emocjami; Pyszny Box – sprzedaż zdrowej żywności, gotowej do spożycia; Healmorn – ekspres do przygotowania napojów, m.in. wodę z miodem, wodę z cytryną, wodę z imbirem; Cocum.pl – „Znajdź kucharza w swojej okolicy”, platforma łącząca osoby, które gotują w domu, z tymi, który chcą zjeść coś smacznego; Magic mirror – lustro, w którym można się przeglądać i które pokazuje powiadomienia, newsy i reklamy; Obywatel pyta – projekt pozwalający na zadanie pytania (także anonimowego) do administracji publicznej.

Zwycięskie okazały się Body Care pozwalająca diagnozować i pomagać w rehabilitacji wad postawy u dzieci i młodzieży oraz Platforma Praktyczna, który ma zapewniać odpowiednie praktyki dla studentów, zwłaszcza praktyki w start-upach

Organizatorem wydarzenia była Podkarpacka Koalicja Startupów INUP przy współpracy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego.
 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy