Reklama

Biznes

Studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 19.02.2015
18006_studio
Share
Udostępnij
Kamery reporterskie, mikrofony bezprzewodowe, mikser wizji i dźwięku,  nawet minidron – tak profesjonalnie wyposażone jest nowoczesne studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wyposażenie studia ułatwi praktyczną naukę zawodu prezentera, reportera, operatora kamer i montażysty.
 
– Studio telewizyjne powstało z myślą o realizacji praktycznych zajęć głównie dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej zainteresowanych tworzeniem obrazu i zawodem reportera telewizyjnego – wyjaśnia Dominika Panek, redaktor naczelna studia telewizyjnego.  
Studio wyposażone jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Do dyspozycji studentów są kamery reporterskie, teleprompter pomocny w pracy prezenterów telewizyjnych, mikrofony bezprzewodowe, mikser wizji i dźwięku i lampy studyjne. W skład wyposażenia studia wchodzi również tzw. steadicam, pozwalający m.in. realizować ujęcia w ruchu czy mini dron, pomocny przy kręceniu materiałów wideo z lotu ptaka. Studio telewizyjne posiada również oprogramowanie montażowe do profesjonalnej obróbki obrazu. Studenci WSIiZ uczą się pracy z mikrofonem, mają zajęcia z emisji głosu, montażu telewizyjnego, kadrowania czy obsługi kamery. 
 
Redakcja telewizyjna jest odpowiedzią na dużą popularność mediów elektronicznych. W studiu będą się odbywać zarówno zajęcia dydaktyczne, spotkania w ramach koła naukowego, jak i nagrania na potrzeby komercyjne. 
 
Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ zdobył 2. miejsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym, uzyskując dofinansowanie na dalszy rozwój, w tym m.in. na zakup wyposażenia do studia telewizyjnego. Stworzy ono studentom doskonałe miejsce na doskonalenie praktycznych umiejętności medialnych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy