Reklama

Biznes

Do wakacji 6 nowych autobusów elektrycznych w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 28.01.2023
71249_elektryk
Share
Udostępnij
Sześć elektrycznych Solarisów za 20,661 mln zł do wakacji powinno się pojawić na ulicach Rzeszowa. Zakup nowych pojazdów dla pasażerów rzeszowskiej komunikacji publicznej jest dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. 
 
Pierwotnie kupione miały być autobusy zasilane gazem CNG. Jednak w związku z wysokimi kosztami eksploatacji tego typu pojazdów zapadła decyzja o zmianie i zakupie autobusów elektrycznych, których eksploatacja jest obecnie tańsza od „gazowców”. 
 
– Nowych pojazdów będzie sześć. Niskopodłogowe, mogące pomieścić min. 50 osób, z czego min. 20 na miejscach siedzących. Autobusy będą  wyposażone m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z tablicami LED/LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, biletomaty. Zakupionych będzie także sześć ładowarek stacjonarnych – informuje Artur Gernard z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 
 
Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wybrana została oferta Solaris, z którym wkrótce podpisana zostanie umowa. Koszt zakupu sześciu elektrycznych autobusów to 20,661 mln zł. Pojazdy dotrą do Rzeszowa w ciągu 26 tygodni od daty podpisania umowy
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy