Reklama

Biznes

Carpathian Startup Fest – w puli 100 tys. zł. Nabór jeszcze 30 dni!

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 12.07.2022
65047_csf
Share
Udostępnij
12 sierpnia kończy się nabór do festiwalu startupów Carpathian Startup Fest 2022. Zgłoszono już ponad 100 biznesów. Jesienią najlepsze z nich zaprezentują się Rzeszowie na startupowej scenie przed inwestorami. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i nie zabraknie na nim startupów z Ukrainy. Gospodarzem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis. W drugiej edycji #CSF22 łączna pula nagród wynosi aż 100 tys. zł, a dodatkowym atutem będzie zaproszenie do udziału w programie InCredibles zainicjowanego przez Sebastiana Kulczyka. 

Carpathian Startup Fest to szansa dla osób z pomysłem na ciekawy produkt czy usługę i startupów na zdobycie finansowania na swój biznes. Drugą edycję #CSF22 organizatorzy planują na 13-14 października 2022 r. Zgłosić może się każdy, a najlepsi będą mieć okazję do prezentacji także na scenie! Nabór trwa jeszcze miesiąc i zamknięty zostanie 12 sierpnia 2022 r. 
 
– Cieszy nas duże zainteresowanie festiwalem zarówno startupów, jak i inwestorów. Na tegoroczną edycję zarejestrowało się już ponad 100 biznesów, a kolejne pomysły ciągle wpływają. Zaproszenie kierujemy również do ukraińskich startupów. Mamy już od nich pierwsze zgłoszenia i liczymy na kolejne. Carpathian Startup Fest to międzynarodowe wydarzenie i naturalne miejsce do prezentacji biznesu z makroregionu karpackiego – mówi Krystian Kapinos, wiceprezes RARR S.A. – Czekamy na krótko funkcjonujące na rynku startupy, na dążące do wzrostu scaleupy oraz na projekty będące nawet w fazie pomysłu. Udział w #CSF22 to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swojego pomysłu lub biznesu przed inwestorami i funduszami inwestycyjnymi. Podczas dwudniowego festiwalu będzie wiele okazji, aby skonsultować swoje pomysły z ekspertami, którzy na co dzień pracują ze startupami. Wydarzenie stwarza także wiele możliwości poznania ciekawych ludzi i zdobycia cennych kontaktów biznesowych. Dodatkowo można wygrać nagrodę pieniężną. W puli nagród zgromadziliśmy w tym roku aż 100 tys. zł – podkreśla prezes Kapinos.
 
Podczas wydarzenia wystąpią znakomici prelegenci m.in.: Stefan Batory, współzałożyciel i prezes Booksy oraz Michał Sadowski, założyciel i prezes zarządu Brand24. Startupy do przedstawienia pomysłów na scenie podczas #CSF22 przygotuje Piotr Bucki, znany ekspert z zakresu przygotowywania do prezentacji inwestorskich. CAMP w Inkubatorze Aeropolis odbędzie się 24-25 września. Zaproszone zostaną na niego startupy wybrane spośród zgłoszeń nadesłanych do 12 sierpnia.

Kto może się zgłosić

Do udziału w #CSF22 mogą się zgłaszać pomysłodawcy w trzech kategoriach: 
 
Kategoria I Najlepszy pomysł biznesowy – projekty osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej w przedmiocie zgłoszenia – Idea Challange; 
 
Kategoria II – Najlepszy Startup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa, będące w fazie inkubacji, tworzenia minimalnej wersji produktu (MVP) lub pierwszej sprzedaży produktu czy usługi, których przychody w ostatnim roku obrotowym nie przekroczyły kwoty 200 tys. zł; 
 
Kategoria III – Najlepszy Scaleup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż produktów i usług, których przychody w ostatnim roku obrotowym przekroczyły kwotę 200 tys. zł. 

Wśród nagród udział w projekcie Sebastiana Kulczyka

Nagrody zostaną przyznane w tych trzech kategoriach, a także w czwartej – Inteligentne specjalizacje, w której wybrany zostanie najlepszy projekt w ramach każdej z czterech inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego: lotnictwa i kosmonautyki, jakości życia, motoryzacji oraz informacji i telekomunikacji. 
 
Najwyższe nagrody przeznaczano dla startupów: od 20 tys. zł za I miejsce, 15 tys. zł za II miejsce i 10 tys. za III miejsce. W przypadku pomysłów na biznes i scaleupów wysokość nagród za miejsca I-III wynosi odpowiednio: 7 tys. zł,  5 tys. zł i 3 tys. zł. W kategorii Inteligentne specjalizacje – każdy z czterech zwycięzców otrzyma po 5 tys. zł. Takiej samej wysokości jest również nagroda specjalna. 
 
To nie wszystko. W tym roku swój udział w Carpathian Startup Fest ma również Sebastian Kulczyk, inicjator projektu InCredibles – wszechstronnego programu akceleracyjno-mentoringowego, wspierającego młode polskie firmy z obszaru nowych technologii. Do tego właśnie programu zostanie zaproszony jeden z finalistów festiwalu #CSF22. Przez kilka miesięcy będzie korzystał z bezpłatnego wsparcia udzielanego przez polskich i zagranicznych mentorów – uznanych inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, komunikacji, finansowania strategii oraz HR. Dzielą się oni z uczestnikami programu wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. 
 
Warto dodać, że do InCredibles mają szansę trafić wyłącznie finaliści konkursów organizowanych w ramach wydarzenia. Jednym z nich będzie ktoś, kto zgłosi się na Carpathian Startup Fest. 
Rejestracja potrwa do 12 sierpnia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/csfformularz
 
Więcej informacji o wydarzeniu: https://carpathianfest.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy