Reklama

Biznes

Kaźmierczak rezygnuje z wiceprezydenta Rzeszowa

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 14.02.2024
Jolanta Kaźmierczak.                                       Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Jolanta Kaźmierczak. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

W środę, 14 lutego Jolanta Kaźmierczak przestała pełnić funkcję zastępcy prezydenta Miasta Rzeszowa.  Wcześniej do prezydenta Konrada Fiołka zwróciła się wnioskiem o jej odwołanie, a ten zgodził się i przejął jej obowiązki. Kaźmierczak w rzeszowskim Ratuszu jako wiceprezydent miasta zasiadała od lipca 2021 roku. Taką informację przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Od lewej: Konrad Fijołek, Jolanta Kaźmierczak, Krystyna Stachowska i Marek Urbanik. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

– W trakcie swojej kadencji, Pani Jolanta Kaźmierczak wniosła znaczący wkład w rozwój naszego miasta. Przykładem Jej inicjatyw niech będą m.in. porozumienie w sprawie budowy siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie przy ul. Dołowej, zakup przez miasto Kina Zorza, zmiana strategii przydzielania lokali komunalnych czy uregulowanie spraw własnościowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.  Także inicjatywy ekologiczne, jak programy „Czyste powietrze” „Ciepłe Mieszkanie” czy walka ze smogiem – wymienia Marzena Kłeczek-Krawiec.

Jolanta Kaźmierczak żegna się z fotelem wiceprezydenta Rzeszowa

Kaźmierczak zajmowała się sprawami związanymi z gospodarką komunalną, gospodarką mieniem, ochroną środowiska, geodezją, targowiskami i parkingami. Jednocześnie od 2010 roku jest rzeszowską radną, przewodniczącą Komisji Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Unijnych, przewodniczącą Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej oraz założycielką i członkinią Zarządu Rzeszowskiej Rady Kobiet.  W ostatnich wyborach parlamentarnych jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej bezskutecznie walczyła o mandat senatora z Rzeszowa.

Była już wiceprezydent Rzeszowa ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz podyplomowe studia w zakresie Organizacji Zarządzania i Socjologii. W przeszłości przez 25 lat pracowała w Agencji Nieruchomości Rolnych, gdzie przez 4 lata zajmowała też stanowisko wicedyrektora ANR w Rzeszowie. Jest licencjonowanym pośrednikiem obrotu nieruchomościami oraz licencjonowanym zarządcą nieruchomości.

Niewykluczone, że te ostatnie doświadczenia wykorzysta już w bliskiej przyszłości jako dyrektorka podkarpackiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie. To nowy twór, który powstał z połączenia Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy