Reklama

Biznes

Jest nowy podkarpacki komendant Straży Pożarnej

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 25.02.2024
Fot. PSP w Rzeszowie
Fot. PSP w Rzeszowie
Share
Udostępnij

W piątek ze służbą  pożegnali się: Podkarpacki Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec oraz jego zastępca st. bryg. Janusz Jabłoński. Jednocześnie w czasie apelu powitano nowego szefa podkarpackich strażaków – st. bryg. Tomasza Barana, dotychczasowego Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie.

Pożegnanie dotychczasowego komendanta podkarpackich strażaków odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 na rzeszowskim Dworzysku i obecny był na nim komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Fetlynowski.

Pożegnanie komendanta Babica i powitanie komendanta Barana

W uroczystości wzięli też udział: marszałek województwa Władysław Ortyl; wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul; wiceprezydent Rzeszowa, Krystyna Stachowska, biskup rzeszowski Jan Wątroba oraz parlamentarzyści i samorządowcy. Andrzej Babiec został odwołany ze stanowiska komendanta przez Marcina Kierwińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Nowy komendant Tomasz Baran ma 51 lat, w służbie  jest od 1991 roku. Po ukończeniu SGSP podjął służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej SGSP, zajmował tam kolejno stanowiska: dowódca sekcji, dowódca zmiany, dowódca JRG. W latach 2010 – 2017 służył w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. Od 2017 roku był  Komendantem Miejskim PSP w Rzeszowie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy