Reklama

Biznes

Jak dobrać gadżety reklamowe do swojej marki i kampanii? Podpowiadamy!

Artykuł sponsorowany
Dodano: 22.06.2023
2-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Prowadzenie kampanii reklamowej na ślepo może, ale nie musi się udać. Lepiej podejść do tematu metodycznie – rozpisać strategię i jasno określić cel, jaki chcemy osiągnąć. Oto kilka praktycznych porad, które ułatwią wybór idealnych gadżetów reklamowych dla Twojej firmy!

Rola gadżetów reklamowych w kampaniach marketingowych

Wielu przedsiębiorców nie wie, jak skutecznie zwiększać świadomość marki wśród odbiorców oraz skutecznie podbijać jej rozpoznawalność. A taka wiedza jest naprawdę przydatna, więc warto zainteresować się tym tematem. W tym artykule skupimy się na tym, w jaki sposób dokonać selekcji dostępnych na rynku gadżetów marketingowych, aby wybrać dla swojej firmy te najlepsze.

Które gadżety reklamowe będą najlepsze dla naszej firmy?

Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi, ponieważ sprawa jest nieco bardziej złożona. Musimy sobie najpierw odpowiedzieć na pytania: jaka jest nasza firma, w jakiej branży działamy i do kogo kierujemy swoje produkty lub usługi.

Pamiętajmy, że podczas wszelkiego rodzaju kampanii reklamowych bardzo ważną rolę odgrywa nie tylko nasza oferta i nazwa firmy, ale i jej identyfikacja wizualna (logo, kolorystyka, typografia itp.). Nie zapominajmy więc o spersonalizowaniu gadżetów reklamowych, które wybierzemy dla naszego biznesu.

Na co zwrócić uwagę wybierając gadżety reklamowe dla naszej firmy? Przeanalizujmy to krok po kroku.

  • Cel kampanii

Chcemy zaistnieć na rynku, bo jesteśmy zupełnie nieznaną firmą, czy zamierzamy zwiększyć zasięg odbiorców, aby uzyskać większą sprzedaż? A może nasza firma poszerza ofertę i chcemy zaprezentować obecnym lub potencjalnym klientom nową markę lub usługę? Ważne, aby swoimi działaniami budować pozytywny wizerunek firmy.

  • Przesłanie kampanii

Zastanówmy się, jaką mamy ofertę oraz jaki przekaz ma wypływać z naszych działań, a pośrednio z prezentowanych przez nas gadżetów reklamowych? Jeżeli chcemy pokazać, że leży nam na sercu kwestia ochrony środowiska, wybierzmy eko gadżety reklamowe ze sklepu Tampogadżet.

Jeśli prowadzimy rodzinną firmę, która od pokoleń zajmuje się tworzeniem mebli z litego drewna, możemy się zdecydować na drewniane gadżety reklamowe. Będą one spójne z naszą ofertą, czyli tworzeniu mebli z duszą, wykonanych z naturalnego materiału o ponadczasowym wyglądzie.

Wyjątkowy kubek z drewna dębowego to świetny gadżet dla rękodzielnika

  • Grupa docelowa

Czyli do kogo kierujemy swoje działania? Jeżeli nasze usługi lub towary tworzymy z myślą o dzieciach, takie materiały reklamowe jak galanteria skórzana lub eleganckie aktówki nie będą dobrym wyborem, ale już zabawki lub kolorowanki jak najbardziej.

Jeżeli natomiast jesteśmy nowoczesną firmą technologiczną, skupmy się na gadżetach związanych z tym tematem. Pendrive’y czy bezprzewodowe słuchawki od razu skojarzą się z technologią, przekaz trafi więc zarówno do młodych miłośników nowinek technologicznych, jak i osób bardziej dojrzałych, (siłą rzeczy) będących na bieżąco z ze zmianami w tej branży.

  • Cechy gadżetów reklamowych

Najważniejsza jest ich jakość, trwałość oraz atrakcyjność pod względem wizualnym i funkcjonalnym (najlepsze są produkty o wysokiej użyteczności). Gadżety reklamowe z nadrukiem naszego logo lub hasła reklamowego automatycznie stają się jedną z wizytówek naszego biznesu. Im dłużej posłużą obdarowanym nimi osobom, tym dłużej będą pamiętali o naszej firmie.

Power bank Air Gifts „kamień” 10400 mAh

Jak widzisz, rynek gadżetów jest ogromny! Szukajmy dla swojego biznesu takich akcesoriów, które posiadają wymienione w artykule cechy i pamiętaj o ich spójności z wizerunkiem firmy, jak i oferowanymi produktami oraz usługami. Reklama to potężne narzędzie, więc dobrze je wykorzystajmy, korzystając z oferty sprawdzonych sklepów, jak Tampogadżet.pl.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy