Reklama

Biznes

Delegatura NIK w Rzeszowie ma nowego dyrektora

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 21.06.2024
Stefan Gados, pełniący obowiązki Delegatury NIK w Rzeszowie. Fot. Archiwum NIK w Rzeszowie
Stefan Gados, pełniący obowiązki Delegatury NIK w Rzeszowie. Fot. Archiwum NIK w Rzeszowie
Share
Udostępnij

Stefan Gados od piątku jest pełniącym obowiązki dyrektora Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Rzeszowie. Nominację otrzymał od Mariana Banasia, prezesa NIK.

Gados zastąpił na tym stanowisku Wiesława Motykę, który dyrektorem rzeszowskiej Delegatury NIK był przez ostatnich 10 lat. Teraz skończyła mu się druga, 5 kadencja, a to oznacza, że obejmie stanowisko doradcy w delegaturze NIK.

Stefan Gados od wielu lat jest pracownikiem delegatury. Karierę zaczynał od najniższego stanowiska kontrolerskiego, a w kolejnych latach awansował, by przez ponad 5 lat pełnić funkcję wicedyrektora NIK w Rzeszowie.

Nowy dyrektor i wicedyrektorzy w Delegaturze NIK w Rzeszowie

Delegatura NIK w Rzeszowie, która jest jedną z największych w kraju, specjalizuje się w kontroli placówek służby zagranicznej oraz odpowiada za wiele kontroli w ministerstwach.

Sam Gados w ostatnich latach zajmował się koordynacją ogólnopolskich kontroli związanych z zarządzaniem wschodnią granicą Polski, problematyką cudzoziemców, przygotowaniem Polski w razie masowego napływu cudzoziemców do naszego kraju oraz kontrolą Służby Zagranicznej w kontekście wiz oraz pomocy Polonii na Wschodzie.

Delegatura NIK w Rzeszowie ma też nowych wicedyrektorów. Zostali nimi: Stanisław Jarzyna i Witold Pałasz.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy