Reklama

Biznes

Co ważne dla Rzeszowa? Michnik i Grodzki na debacie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 15.04.2024
Adam Michnik. Fot. Radek Pietruszka/PAP
Adam Michnik. Fot. Radek Pietruszka/PAP
Share
Udostępnij

We wtorek, 16 kwietnia o godz. 18.00 00 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego debata senacka, na którą zapraszają były marszałek Senatu, Tomasz Grodzki oraz senator Gabriela Morawska-Stanecka. W spotkaniu wezmą też udział: Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa oraz Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. Debata ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział.

Celem debat senackich jest popularyzacja wiedzy o roli Senatu RP w procesie legislacyjnym oraz jego dorobku ustawodawczym po odrodzeniu izby po 1989 roku. W ramach projektu odbywają się otwarte dla obywateli spotkania w różnych miastach Polski.

Marszałek Grodzki w Rzeszowie

Podczas debaty w Opolu, marszałek Grodzki podkreślał, że poziom debaty wzrósł zwłaszcza w ostatniej kadencji, gdy władzę w senacie przejęła opozycyjna większość. A z nią wróciły konstytucyjne 30-dniowe terminy do przedyskutowania każdej przedstawianej senatowi ustawy.  Stąd narodził się pomysł Debat Senackich, by, jak powiedział marszałek, „kaganek dobrej jakości debaty nieść w Polskę”.

Debata w Rzeszowie będzie mocno nawiązywała także do naszego miasta i jego wizji przyszłości.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy