Reklama

Biznes

TSLA EXPO Rzeszów 2019: Rekordowa liczba firm na wydarzeniu

Alina Bosak
Dodano: 30.07.2019
46673_3
Share
Udostępnij
Aż trzy dni potrwają w tym roku Targi TSLA EXPO Rzeszów 2019 poświęcone motoryzacji, transportowi, logistyce oraz produkcji przemysłowej. Otworzy je Kongres z udziałem prezesów największych organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz firm, które chcą być konkurencyjne na globalnych rynkach, gdzie liczą się międzynarodowe korporacje, masowa produkcja towarów i usług oraz łańcuchy logistyczne. Udział w wydarzeniu to szansa na zdobycie zagranicznego kontrahenta oraz wartościowych certyfikatów, a także prezentacja oferty na targach z programem pełnym atrakcji dla zwiedzających. Wszystko od 10 do 12 października w G2A Arena w Jasionce.
 
W jednej z najlepiej skomunikowanych stref przemysłowych w Polsce, która sąsiaduje z Międzynarodowym Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka, już po raz trzeci odbędą się targi branż, mających gigantyczny wpływ na rozwój województwa podkarpackiego – motoryzacji, transportu, logistyki i produkcji przemysłowej. TSLA EXPO to największe wydarzenie, jakie gromadzi w jednym miejscu producentów, dostawców usług i instytucji wspierających międzynarodowe partnerstwo. Impreza popularyzuje także osiągnięcia firm reprezentujących inteligentne specjalizacje Podkarpacia poprzez otwarte dla zwiedzających targi, z samochodowymi premierami i widowiskowymi pokazami. W ubiegłym roku targi odwiedziło ponad 5 tysięcy osób.  
 
– Od pierwszej edycji TSLA EXPO łączy targowe prezentacje z kongresem poświęconym najważniejszym problemom branżowym. Cenioną przez przedsiębiorców częścią wydarzenia jest duża międzynarodowa giełda kooperacyjna, umożliwiająca zawarcie partnerstwa biznesowego i podpisanie nowych kontraktów. Ze względu na duże zainteresowanie tematyką kongresu i za namową naszych wystawców zdecydowaliśmy, że w tym roku to święto motoryzacji i transportu potrwa aż trzy dni – mówi Adam Cynk, dyrektor reklamy w firmie SAGIER Sp. z o.o., będącej współorganizatorem III Kongresu i Targów TSLA EXPO Rzeszów 2019. – Zwiedzającym targi mogę zdradzić, że w tym roku w naszym Auto-Salonie zaprezentuje się rekordowa liczba samochodowych marek, będą wśród nich takie, które podczas TSLA EXPO Rzeszów 2019 będą miały swoją premierę na Podkarpaciu.   
 
Kongres z cenionymi ekspertami 

TSLA EXPO Rzeszów 2019 rozpocznie się 10 października od kongresu gospodarczego, podczas którego eksperci i przedsiębiorcy skoncentrują się na tematach ważnych dla transportu i przemysłu motoryzacyjnego. Analizie najistotniejszych problemów będą towarzyszyć studia przypadków i prognozy na najbliższe lata. 
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak 
 
 
– Stoimy dziś przed wyzwaniem drugiej transformacji. Jej celem jest podniesienie wartości i produktywności polskich przedsiębiorstw oraz wzmocnienie ich pozycji na arenie międzynarodowej. Dzisiaj wygra ten, kto najlepiej wykorzysta technologie informatyczne, roboty, stanie się bardziej elastyczny i gotowy na to, aby dopasować model biznesu do nowych uwarunkowań rynkowych – powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego”, w lutym 2018 roku, Luk Palmen, menedżer ds. innowacji i kooperacji Klastra Silesia Automotive&Advanced Manufacturing, który podczas Kongresu TSLA EXPO 2019 poprowadzi panel na temat modelu współpracy polskich i europejskich klastrów motoryzacyjnych na rzecz modernizacji przemysłowej. Pochodzący z Belgii Luk Palmen od 19 lat mieszka w Polsce i pomagał zmieniać oblicze województwa śląskiego z regionu typowo górniczego w województwo z gospodarką opartą na nowych technologiach. Był menedżerem, który realizował pierwszą na Śląsku i pierwszą w Polsce strategię innowacji – projekt RIS-Silesia. 
 
Znakomici eksperci będą też gościć na pozostałych panelach poświęconych automotive. Wizją rozwoju motoryzacji i transportu na Podkarpaciu podzielą się goście debaty otwierającej kongres. Z gospodarzem województwa, marszałkiem podkarpackim Władysławem Ortylem do rozmowy usiądą: Ryszard Jania, prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego; Adam Sikorski, prezes Polskiej Grupy Motoryzacyjnej oraz Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.
 
Debatę na temat pojazdów autonomicznych i zero emisyjnych poprowadzi Paweł Wideł, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Motoryzacyjnego i Artykułów Przemysłowych, dyrektor ds. kontaktów z rządem w Opel Poland, odpowiedzialny za Polskę, Czechy i Słowację. Dyskutował z nim będzie m.in. Jakub Bańcer, specjalista ds. nowych projektów FANUC Polska. Z kolei Ryszard Jania, prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego oraz prezes Pilkington Automotive Poland, wraz z prof. Jarosławem Sępem z Politechniki Rzeszowskiej i Jarosławem Augustynowiczem, wicedyrektorem Zespołu Szkół w Gorzycach, zastanowią się nad system kształcenia w szkolnictwie średnim i wyższym na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak 
 
Drugim tematem kongresu będzie transport. Spotkanie dotyczące m.in. dobrej reputacji osób zarządzających firmą transportową i związanych z tym kwestii prawnych poprowadzi Paweł Miąsik z Agencji Bezpieczeństwa Transportu. Wykłady będą miały formę szkoleń, a ich uczestnicy otrzymają certyfikat.
 
Pierwszy dzień TSLA EXPO 2019 zakończy Branżowy Wieczór VIP dla uczestników Kongresu, na którym nie zabraknie okazji do mniej formalnych rozmów oraz degustacji tradycyjnych produktów z Podkarpacia. 
 
Międzynarodowa giełda kooperacyjna

W piątek, 11 października, nastąpi uroczyste otwarcie targów TSLA EXPO Rzeszów 2019. Stoiska i prezentacje firm będzie można już od rana podziwiać na głównej płycie centrum G2A Arena, a także przed budynkiem. Tego samego dnia odbędzie się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna – przedsiębiorcy będą omawiać możliwość współpracy podczas umówionych wcześniej spotkań B2B. Nad organizacją giełdy i harmonogramem spotkań czuwa ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zapewniając jednocześnie udział zagranicznych firm, które szukają kontrahentów w Polsce. 
 
Jak dowodzą doświadczenia ośrodków EEN w całej Europie, spotkania brokerskie podczas branżowych targów to najefektywniejsza forma nawiązywania biznesowego partnerstwa. Dowodzą tego także efekty giełdy kooperacyjnej podczas poprzedniej edycji TSLA EXPO Rzeszów – odbyło się wtedy 70 spotkań brokerskich. 5 na 10 zakończyło się zawarciem międzynarodowego partnerstwa biznesowego.
 
W tym roku organizatorzy zapraszają na giełdę firmy działające w branżach: automotive, produkcja przemysłowa, automatyka przemysłowa, transport, logistyka, spedycja i technologie IT. Rejestracja firm już się rozpoczęła, a szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.tslaexpo.pl.
 
Targowy i giełdowy piątek zakończy Wieczór VIP – pełen niespodzianek i specjalnych pokazów.   
 
Pracowicie dla wystawców zapowiada się sobota, 12 października – dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych podkarpackim przemysłem i samochodami. Motoryzacyjne premiery będzie można podziwiać na głównej płycie, gdzie urządzony zostanie Auto-Moto Salon. To wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z ofertą wszystkich marek, przyjrzeć się nowym modelom z bliska i wyruszyć na jazdę próbną. Na taki rekonesans można wybrać się całą rodziną, ponieważ na TSLA EXPO przygotowywane są także specjalne strefy z atrakcjami dla dzieci, gdzie zabawa łączona jest z edukacją, m. in. nauką udzielania pierwszej pomocy i właściwego zachowania na drodze.
 
Dlatego warto już dziś zaznaczyć w kalendarzu tę datę i miejsce: 10-12 października, G2A Arena w Jasionce – Kongres i Targi TSLA EXPO Rzeszów 2019!
 
Organizatorami wydarzenia są: firma SAGIER Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, Klaster Expo. Partnerzy to: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz DKV. 
 
 
Fot. Tadeusz Poźniak 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy