Reklama

Biznes

Cykl o inteligentnych specjalizacjach województwa podkarpackiego. Czas na jakość życia

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 15.09.2021
Podkarpackie - baner jakosc zycia 1200x260px
Share
Udostępnij
Na łamach magazynu „VIP Biznes&Styl” oraz w portalu BIZNESiSTYL.pl przybliżamy branże i firmy, które tworzą inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego. Prezentowaliśmy już twarze przemysłu lotniczego oraz IT, trwa promocja motoryzacji. Teraz zapraszamy firmy, które mają wpływ na rozwój produktów i usług, mających wpływ na jakość życia – związanych ze zdrowiem, żywnością, turystyką, dbałością o środowisko. Województwo Podkarpackie właśnie ogłosiło nabór dla chętnych do udziału w medialnej akcji. 

Zagłębie tradycyjnej żywności i trzecie województwo w Polsce pod względem produkcji miodu. Słynne z uzdrowisk w Rymanowie-Zdroju, Iwoniczu-Zdroju, Horyńcu-Zdroju i jednych z najpiękniejszych gór w Europie – Bieszczadów. Cieszące się statystykami, według których jego mieszkańcy należą do najdłużej żyjących w kraju. Z elektrownią wodną w Solinie i innowacyjnymi wynalazkami z zakresu fotowoltaiki. To tylko kilka powodów, dla których Podkarpacie wybrało jakość życia na jedną z czterech inteligentnych specjalizacji województwa. Obok lotnictwa i kosmonautyki, motoryzacji, informacji i telekomunikacji. 
 
Wszystkie zostały wpisane do Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego i nie zmieniły się mimo kryzysu wywołanego światową pandemią. Co więcej, ich znaczenie potwierdził w 2020 roku podkarpacki sejmik przyjmując „Strategię rozwoju województwa – Podkarpackie 2030” – dokument bazowy dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2027, przygotowany pod kierunkiem prof. Jacka Szlachty ze Szkoły Głównej Handlowej. Do kluczowych branż przekierowana zostanie znaczna część unijnych funduszy.
 
W cyklu medialnym na łamach magazynu VIP Biznes&Styl przyglądamy się regionalnym inteligentnym specjalizacjom z bliska. Już niebawem pokażemy źródła, rozwój i perspektywy branży określanej mianem – jakość życia. Z tego powodu Województwo Podkarpackie zaprasza przedsiębiorstwa z regionu do udziału w IV. etapie projektu medialnego i złożenia wniosku, dzięki któremu mają szansę zyskać bezpłatną promocję w mediach wydawnictwa Sagier. 
 
Dofinansowanie uczestnictwa w IV. etapie skierowane jest wyłącznie dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży „Jakość życia”, posiadających siedzibę (oddział, filię lub zakład) i prowadzących działalność w Województwie Podkarpackim.
 
Sektor jakości życia, obejmuje takie obszary jak:
 
produkcja i przetwórstwo żywności najwyższej jakości,
nowoczesna i zrównoważona turystyka,
zdrowie i dobrostan (kliniki, sanatoria, domy seniora, centra rekreacyjno-wypoczynkowe, rehabilitacji, zakłady odnowy biologicznej, centra dietetyczne, itp.),
przemysł „zielonych” technologii (odnawialne źródła energii, energooszczędne i inteligentne budownictwo).
 
W ramach przedsięwzięcia realizowanego z projektu RPO WP 2014-2020 „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego”, Województwo Podkarpackie pokrywa pakiet świadczeń obejmujący m.in. opracowanie redakcyjne artykułu prasowego, wykonanie sesji zdjęciowej, a także publikację artykułu w magazynie „VIP – Biznes i  Styl” oraz na portalu biznesistyl.pl.
 
Termin nadsyłania wniosków w IV. etapie upływa 24 września 2021 r. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy