Reklama

Biznes

Arkadiusz Rogowski nie jest już naczelnym “Nowin”

Aneta Gieroń
Dodano: 23.03.2024
Arkadiusz Rogowski. Fot. TVP3 Rzeszów
Arkadiusz Rogowski. Fot. TVP3 Rzeszów
Share
Udostępnij

Jak poinformował branżowy portal Press, w piątek z funkcji redaktora naczelnego „Nowin” został odwołany Arkadiusz Rogowski, który zarządzał tytułem przez ostatnie trzy lata. To kolejna zmiana wśród redaktorów naczelnych dzienników Polska Press. W piątek pracę straciła także Anna Raczyńska z “Głosu Wielkopolskiego” w Poznaniu.

– Po prawie trzech latach zakończyłem dziś pracę jako redaktor naczelny „Nowin”. Dziękuję wszystkim dziennikarzom, wydawcom, fotoreporterom i współpracownikom, którzy mnie wspierali i pracowali na nasz wspólny sukces – poinformował Rogowski na platformie X.

Kto zastąpił Arkadiusza Rogowskiego w Nowinach

Po odwołaniu Rogowskiego, pełniącym obowiązki został Marcin Żminkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego dziennika.

Może cię zainteresować

Reklama

Arkadiusz Rogowski, w przeszłości dziennikarz TVP3 Rzeszów oraz dziennika „Super Nowości”, naczelnym „Nowin” został 1 maja 2021 roku. Wtedy z „Nowinami”, po 15 latach bycia naczelnym, pożegnał się Stanisław Sowa. To była konsekwencja zdarzeń po tym, jak w 2021 roku Orlen odkupił Polskę Press od niemieckiej spółki Verlagsgruppe Passau.

Zakup Polski Press przez Orlen w 2021 roku

Zakup Polski Press przez Orlen to był element repolonizacji mediów, na czym bardzo zależało rządzącemu w tamtym okresie Prawu i Sprawiedliwości. Dzięki tej transakcji do spółki skarbu państwa trafiło 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych, w tym m.in. „Nowiny”, najstarszy dziennik wydawany na Podkarpaciu, prawie 120 tygodników lokalnych oraz 500 serwisów internetowych. Po przejęciu gazet przez Orlen wymienieni zostali wszyscy naczelni.

Teraz, po kolejnej zmianie władzy, następuje kolejna zmiana redaktorów naczelnych w tytułach Polska Press.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy