Biznes na starcie

Dawid Kuźniar z Markowej w finale Narodowego Programu Przedsiębiorczości

Katarzyna Grzebyk, PARP
Dodano: 05.04.2013
3187_idea
Share
Udostępnij
W finałowej dziesiątce Narodowego Programu Przedsiębiorczości organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości znalazł się pomysł na biznes zaproponowany przez Dawida Kuźniara z Markowej. Reprezentant Podkarpacia, który chce zająć się odsprzedażą pozyskanych surowców wtórnych firmom zajmującym się ich recyklingiem, ma szansę na wygranie 60 tysięcy złotych.
 
W konkursie mogły wziąć udział osoby z doświadczeniem na rynku pracy (w wieku 30-49 lat, mieszkańcy miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców), zainteresowane pracą na własny rachunek. W pierwszym etapie konkursu komisja w składzie: profesor Anna Rogut, Paulina Zadura-Lichota, Franciszek R. Zięba, Wojciech Dołkowski, Janusz Jankowiak i Michał Bańka wybrała spośród nadesłanych propozycji dziesięć najwyżej ocenionych pomysłów. W tym gronie znalazła się propozycja Dawida Kuźniara z Markowej, którego pomysł na biznes to odsprzedaż pozyskanych surowców wtórnych (wstępnie posegregowanych na makulaturę, tworzywa sztuczne i szkło) firmom zajmującym się ich recyklingiem.

Teraz wszyscy finaliści wraz z wybranymi ekspertami będą dopracowywać swoje pomysły na biznes, a także będą mieć okazję zaprezentować się podczas wydarzeń plenerowych organizowanych w swoich miejscowościach. Spotkania przybiorą formułę warsztatów z przedsiębiorczości, w których wezmą udział eksperci oraz mieszkańcy. 

W ostatnim etapie finaliści zaprezentują swoje pomysły na biznes przed jury. Zwycięzca zgarnie 60 tysięcy złotych.
 
Inne zgłoszone pomysły na biznes dotyczyły m.in.: hydrografiki – transferu obrazów za pomocą wody na materiały wielokształtne różnego rodzaju; przygotowania i prowadzenia miejsca do uprawiania wakeboardingu; firma szkoleniowo-usługowej świadczące usługi z zakresu bhp i ochrony środowiska; kremacji zwierząt domowych oraz sprzedaży artykułów funeralnych; klubu fitness dla kobiet, z programem ćwiczeń dostosowanym do wieku i możliwości ruchowych; usług fizjoterapeutycznych z konsultacją on-line czy hodowli danieli i produkcji zdrowego, ekologicznego mięsa.
 
Źródło: PARP

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy