Biznes na starcie

Kończą się zgłoszenia do II edycji “Warsztatów Biznesowych – załóż własną firmę”

Artykuł Partnera
Dodano: 20.02.2013
2120_pomysl
Share
Udostępnij
Tylko do 22 lutego trwa rekrutacja do II edycji Warsztatów Biznesowych – załóż własną firmę, która tym razem skierowana jest do wszystkich osób myślących o własnym biznesie i chcących zdobyć praktyczną wiedzę związaną z zakładaniem i prowadzeniem firmy.

Celem warsztatów jest z jednej strony umożliwienie uczestnikom zdobywania wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, z drugiej zaś – możliwość wzajemnego poznawania się osób myślących poważnie o własnym biznesie i nawiązywania współpracy na wielu płaszczyznach. W trakcie zajęć organizowane są spotkania z ludźmi biznesu, dzięki którym uczestnicy mogą wysłuchać wskazówek przekazanych przez osoby, które w biznesie dopiero startują lub też odniosły wielki sukces, takich jak Marta Półtorak (prezes firmy Marma Polskie Folie i Develop Investment), Marek Darecki (prezes zarządu, dyrektor generalny WSK "PZL – Rzeszów", prezes Pratt Whitney Poland,  prezes Stowarzyszenia "Dolina Lotnicza") czy Marcin Zaborowski (wiceprezes zarządu i dyrektor marketingu w Fabryce e-biznesu).

Eksperci zgodnie powtarzają, że prowadzenie działalności gospodarczej to najlepsza droga do znalezienia swojego miejsca na rynku pracy. Prowadzenie firmy daje bowiem szansę na realizację własnych pomysłów i koncepcji biznesowych oraz uzyskiwanie wysokich dochodów. Wojciech Jankowski – ekspert ds. inwestycji kapitałowych, właściciel Consulting Wojciech Jankowski, twierdzi, że rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej to szansa na ponadprzeciętne dochody czerpane z tego, co lubimy robić. To odpowiedzialna wolność, która jest bezcenna.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2012/2013, w ramach warsztatów Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie uruchomiła 3 grupy warsztatowe. W zajęciach uczestniczy ponad 60 studentów z Polski i Ukrainy. – Opinie na temat zajęć, prowadzących, spotkań z ludźmi biznesu, uzyskane od uczestników I edycji warsztatów, zaskoczyły nas bardzo pozytywnie – relacjonuje Wojciech Pitura, kierownik „Warsztatów Biznesowych – załóż własną firmę”.

Absolwenci „Warsztatu biznesowego – załóż własną firmę” zostaną kompleksowo przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Każdy z nich otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach, certyfikat ukończenia symulacji biznesowej Marketplace oraz  certyfikat ukończenia kursu "Zakładanie własnej firmy" Instytutu Przedsiębiorczości Cisco.

II edycja „Warsztatów Biznesowych – załóż własną firmę” została objęta patronatem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Zachodniego WBK oraz Santander Universidades.

Więcej o warsztatach można dowiedzieć się na stronie: www.wb.wsiz.rzeszow.pl
Udział w warsztatach jest płatny.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy