Reklama

Automoto

Nowy mercedes Klasy E już w salonach

AC
Dodano: 12.04.2016
26304_mercedes-e-klasa-w213-8-e1452079534305
Share
Udostępnij
W minioną sobotę 9 kwietnia w autoryzowanych salonach Mercedes-Benz miała miejsce premiera nowego mercedesa Klasy E. W Rzeszowie samochód mogliśmy podziwiać m.in. w salonie Danuty i Ryszarda Czach przy ul. Krakowskiej 32. 

"Mamy przed sobą najinteligentniejszą limuzynę biznesową, zbudowaną przez najlepszy zespół na świecie. Inteligentna, innowacyjna, pełna zaawansowanych technologii – i najwyższej jakości. Taka jest nowa Klasa E. Jestem pewien, że docenią ją nasi klienci z całego świata” – powiedział Markus Schäfer, Członek Zarządu Mercedes-Benz Cars ds. zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw.
 
Klasa E ma wspaniałe tradycje – to najlepiej sprzedający się Mercedes w historii, z wynikiem ponad 13 mln dostarczonych limuzyn i kombi wszystkich poprzednich generacji modelu. Od pierwszej chwili nowa Klasa E zwraca uwagę stylową prezencją – ma wyrazisty, emocjonujący design i ekskluzywne, wysokiej jakości wnętrze. Wraz z nią swój globalny debiut świętuje szereg innowacji technologicznych, które oferują nowy wymiar komfortowego, bezpiecznego prowadzenia i w nieznanym dotąd stopniu wspomagają kierowcę. Model jest również kompleksowo wyposażony w najnowocześniejsze systemy informacyjno- rozrywkowe z nową, niespotykaną koncepcją obsługi. Limuzynę wyposażono między innymi w pierwszy na świecie system zautomatyzowanej zmiany pasa ruchu. 
 
Opcjonalny pakiet wspomagania kierowcy obejmuje system Drive Pilot (Pilota Jazdy), czyli następny krok Mercedes-Benz na drodze do jazdy autonomicznej. Jako Distance Pilot DISTRONIC na autostradach i drogach pozamiejskich, potrafi on nie tylko automatycznie utrzymywać odpowiedni dystans od poprzedzających pojazdów, ale też – po raz pierwszy – potrafi śledzić je do prędkości 210 km/h. Kierowca może cieszyć się dodatkową wygodą, nie musi bowiem operować już pedałami gazu i hamulca podczas normalnej jazdy. Równie skuteczne wsparcie w prowadzeniu auta zapewnia mu asystent skrętu Steering Pilot, działający także w łagodnych zakrętach. Kolejna unikalna cecha: przy prędkościach do 130 km/h system może aktywnie interweniować, uwzględniając sąsiednie pojazdy i obiekty równoległe – nawet wtedy, gdy poziome oznakowanie jezdni jest niewidoczne lub w ogóle go nie ma, np. na odcinkach przebudowy dróg. Tym samym prowadzenie staje się znacznie łatwiejsze, zwłaszcza w korkach lub przy dużym natężeniu ruchu. wydajności.
 
Ambicje nowej Klasy E wypisano na jej obliczu. Wydłużona maska silnika, wyprostowane reflektory i poszerzony wizualnie przód z dużymi wlotami powietrza zapowiadają udoskonalone talenty sportowe. 
 
Nowy Mercedes Benz E Klasa
Nowy Mercedes Benz E Klasa
 
Oprócz wyposażenia standardowego model oferowany jest w trzech liniach wyposażenia. 
 
Linia EXCLUSIVE prezentuje się nowocześnie i luksusowo ? z uatrakcyjnionym zderzakiem przednim, klasyczną osłoną chłodnicy i gwiazdą Mercedesa na masce silnika oraz dodatkowymi chromowanymi elementami ozdobnymi i większymi obręczami kół ze stopu metali lekkich. Z kolei linia AVANTGARDE dodaje wizerunkowi zewnętrznemu auta dynamizmu i sportowego charakteru. To przykładowo zasługa większych obręczy kół ze stopu metali lekkich, oryginalnego zderzaka przedniego oraz elementów stylizacyjnych z chromu i aluminium. Sportowy wizerunek wzmacnia również układ jezdny AGILITY CONTROL z obniżonym zawieszeniem. Sportowość i wyczynowość oferuje linia wyposażenia nadwozia AMG
 
Lekkość, nowoczesny luksus i swobodny wizerunek, jakie zdominowały wygląd zewnętrzny nowej Klasy E, utrzymano także w jej wnętrzu. Jest to przestrzeń, która w pełni urzeka pasażerów nowoczesną stylistyką, wysokogatunkowymi materiałami i indywidualnymi możliwościami różnych połączeń. 
 
Elementy i linie poziome tworzą jasną, spokojną przestrzeń, zapewniając wrażenie przestronności. Bogato aplikowane elementy ozdobne ? od deski rozdzielczej po obicia drzwi ? dają poczucie wysokiej jakości i przytulności. Do wyboru są ponadto różne zestawienia barw i materiałów. Wśród nich chociażby skóra w trzech odcieniach brązu. Elementy ozdobne z aluminium bądź porowatych gatunków drewna tworzą wrażenie nowoczesnego, autentycznego luksusu ? wyczuwalnego wizualnie i dotykowo.
 
Nowej generacji silniki wysokoprężne i unowocześnione jednostki benzynowe 
 
Mercedes Benz E-class w213- 4 cylindrowy silnik
Mercedes Benz E-class w213- 4 cylindrowy silnik
 
Nowy model E 220 d z 4-cylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym jest pierwszym przedstawicielem całkowicie nowej generacji jednostek napędowych. Oferuje moc 143 kW (194 KM) i maksymalny moment obrotowy 400 Nm, osiągając wg normy NEDC emisję dwutlenku węgla na poziomie poniżej 102 g/km. Szerokie zastosowanie lekkich konstrukcji i nadzwyczaj wysokie ciśnienie wtrysku umożliwiają mu ponadto osiąganie ekstremalnie niskich wartości zużycia paliwa. Benzynowa jednostka napędowa o mocy 135 kW  (184 KM) łączy nowoczesne rozwiązania techniczne, np. bezpośredni wtrysk paliwa czy turbosprężarkę zasilaną spalinami, z unowocześnionym procesem spalania i podzespołami sterowanymi zależnie od potrzeb. To dodatkowo obniża zużycie paliwa i emisję spalin, odpowiednio do (średniego) poziomu jedynie 5,9-5,5 l/100 km oraz 135-125 g CO2/km. 
 
Nowy poziom komfortu jazdy
 
Już standardowy układ jezdny nowej Klasy E odznacza się doskonałym zbalansowaniem sportowości i komfortu. Dwie kolejne opcje pozwalają natomiast na jeszcze dokładniejsze dostosowanie wrażeń z jazdy do osobistych upodobań: opcjonalne zawieszenie pneumatyczne AIR BODY CONTROL wyposażono w bezstopniową regulację amortyzacji.  
 
Bliżej człowieka
 
Wnętrze samochodu odzwierciedla nasze dążenia i ambicje. To, jak żyjemy, pracujemy, odpoczywamy i komunikujemy się z innymi. Odpowiedzią nowej Klasy E jest nowoczesny luksus marki. O jej ekskluzywności wyraźnie świadczy wysokiej jakości wyposażenie, a o innowacyjności chociażby nowy opcjonalny kokpit szerokoekranowy, składający się z dwóch wyświetlaczy o przekątnej ekranu 31,2 cm. Tu można usiąść na fotelu, który na życzenie masuje i stymuluje. A zrelaksowany użytkownik w tym czasie połączy się ze światem za pomocą nowych dotykowych przycisków na kierownicy.
 
Cena wyjściowa nowej Klasy E zaczyna się od 190 tys. zł brutto. Jak na tak komfortowy i już w standardzie świetnie wyposażony samochód to naprawdę konkurencyjna kwota. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy