Reklama

Automoto

Zima w Rzeszowie. Wysypano już ponad 100 ton soli na drogi

Aneta Gieroń
Dodano: 25.01.2021
52567_20210125_094913
Share
Udostępnij
Piękna zima, ale za oknem. Na drogach Rzeszowa panują fatalne warunki do jazdy, choć samochodów jest zdecydowanie mniej. Odśnieżanie ulic w mieście rozpoczęło się przed godziną 4 rano, kiedy to na najważniejsze drogi wyjechało 14 pługopiaskarek. Obecnie po ulicach Rzeszowa jeżdżą 54 odśnieżające pługi, traktory, śmieciarki z pługami i dopóki śnieg nie przestanie padać, właściwie nieustannie krążyć będą po ulicach miasta. 
 
Ulice w Rzeszowie podzielone są na pięć kategorii. Główne arterie jak np. aleja Okulickiego, Rejtana, Cieplińskiego, Lisa-Kuli itd. mają najwyższą, I kategorię. Niewielkie, boczne osiedlowe uliczki oznaczone są jako drogi V kategorii.
 
– Przed godziną 4 rano na ulicach Rzeszowa pojawiło się 14 pługopiaskarek. Odśnieżały drogi I, II i III kategorii  – wylicza Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Przed godz. 5 wyjechało kolejnych 12 pługopiaskarek, które oczyszczały ze śniegu ulice IV i V kategorii. Około godz. 6. na chodnikach pojawiło się 18 lekkich traktorów.
 
Łącznie po ulicach Rzeszowa jeździ obecnie 54 sztuki sprzętu i dopóki śnieg nie przestanie padać, będzie nieustannie pracować na drogach. Do godz. 10 wysypano w Rzeszowie ponad 100 ton soli, a 4 dodatkowe śmieciarki już w poniedziałek rano przystosowano do zimowego odśnieżania – dopięto im pługi i wyjechały na ulice.
 
 
Fot. Archiwum BIZNESiSTYL.pl
 
– Sytuacja na drogach jest bardzo trudna. Wiele autobusów MPK przyjeżdża ze dużym opóźnieniem, kilka tras jest nieprzejezdnych – przyznaje Artur Gernand. – Intensywne opady śniegu mają potrwać w poniedziałek do godz. 16. W kolejnych godzinach ma już być ich mniej.
 
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w poniedziałek od rana występują problemy z kursowaniem autobusów. Na chwilę obecną odcięte od komunikacji miejskiej pozostają ulice: Błękitne Wzgórze, Iwonicka, Jarowa, Karkonoska, Matysowska, Podleśna, Św. Rocha, a także okoliczne miejscowości: Kielanówka, Hermanowa i Królka.
 
Komunikacja zostanie przywrócona, gdy na drogach możliwy będzie bezpieczny przejazd autobusu.
 
Kto nie musiał, w poniedziałek rano z domu nie wyjeżdżał. Sporo osób spóźniło się do pracy, bo albo rezygnowało z podróży własnym samochodem, albo czekało na taksówkę, albo wyjątkowo wolno podróżowało zaśnieżonymi ulicami Rzeszowa.
 
Nie brakowało też kolizji na drogach. Tylko do godz. 9 na ulicach Rzeszowa i w okolicznych miejscowościach doszło do 12 kolizji drogowych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy