Reklama

Świat

Zełenski w orędziu wielkanocnym: cały świat widzi sąsiada, który łamiąc przykazania przyszedł nas zabić

Z Kijowa Jarosław Junko/PAP
Dodano: 05.05.2024
Wilno, Litwa, 11.04.2024. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po 9. Szczycie Inicjatywy Trójmorza w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 11 bm. Fot. PAP/Valdemar Doveiko
Wilno, Litwa, 11.04.2024. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po 9. Szczycie Inicjatywy Trójmorza w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 11 bm. Fot. PAP/Valdemar Doveiko
Share
Udostępnij

Cały świat widzi sąsiada Ukrainy, który złamał przykazania i przyszedł nas zabić, jednak wierzymy, że Bóg nosi szewron z ukraińską flagą i z takim sojusznikiem życie pokona śmierć – oświadczył w orędziu z okazji świąt wielkanocnych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

“Biblia uczy nas miłości bliźniego. I dzisiejszy dzień pokazał nam prawdziwe znaczenie tego słowa. Kiedy nawet setki kilometrów od siebie wspieramy się i pomagamy sobie nawzajem. Chronimy się nawzajem. Modlimy się za siebie nawzajem. Kiedy wszyscy stajemy się sobie bliżsi, stajemy się swoimi sąsiadami” – mówił szef państwa.

Dawny sąsiad złamał wszystkie przykazania, zażądał naszego domu

“A dawny sąsiad, który zawsze narzucał się nam jako brat, oddalił się od nas na wieki. Złamał wszystkie przykazania, zażądał naszego domu i przyszedł nas zabić. Świat to widzi. Bóg o tym wie. A my wierzymy, że Bóg ma na ramieniu szewron z ukraińską flagą. Dlatego z takim sojusznikiem życie na pewno pokona śmierć” – podkreślił.

Prezydent przypomniał, że Ukraina broni się przed agresją Rosji 802. dzień z rzędu, “kiedy wola konfrontuje się z ciemnością, męstwo z terrorem. 802 dni naszego oporu, który można opisać słowami z Ewangelii Jana: +A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła+”.

Zełenski ocenił, że idąc tą samą drogą i doświadczając cierpień Ukraińcy są dziś zjednoczeni jedną, wspólną modlitwą.

Wielkanoc w okopach i na pozycjach

“Za wszystkich naszych żołnierzy, którzy świętują Wielkanoc w okopach i na swoich pozycjach. Za naszych wojowników światła, którzy powstrzymują demony na wszystkich kierunkach. Za tych, którzy w swoim życiu przestrzegają kolejnego przykazania: obrony Ukrainy. Mam nadzieję, że wszyscy wrócą żywi” – powiedział.

Prezydent wyraził przekonanie, że na ukraińską ziemię powróci w końcu pokój, a wszystkie terytoria okupowane zostaną wyzwolone.

“Tak na pewno się stanie. Wierzę w to każdego dnia, a szczególnie w tym wielkim dniu (…). Historia przypomina nam, że ani inwazja Hordy, ani nazistowska okupacja, ani rosyjski terror nie będą w stanie zetrzeć nas z powierzchni Ziemi” – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy