Reklama

Świat

W Strefie Gazy od początku wojny zginęło blisko 29 tys. Palestyńczyków

PAP
Dodano: 18.02.2024
Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
Share
Udostępnij

Bilans ofiar śmiertelnych wojny w Strefie Gazy wzrósł do 28 985; 68 883 osób zostało rannych. W ciągu ostatniej doby zginęło 127 Palestyńczyków, a 205 zostało rannych – podało podlegające Hamasowi ministerstwo zdrowia palestyńskiej półenklawy.


Jeden największych kompleksów szpitalnych w Strefie Gazy, szpital Nasser w mieście Chan Junis, de facto przestał funkcjonować. “Chorymi zajmuje się tylko czterech studentów medycyny” – powiedział w niedzielę rzecznik resortu zdrowia Aszraf al-Qidra.

W czwartek wieczorem Izraelskie Siły Obronne poinformowały, że zatrzymały w szpitalu Nasser kilkadziesiąt osób podejrzanych o terroryzm. Rzecznik armii kontradmirał Daniel Hagari przekazał, wśród zatrzymanych był uczestnik ataku Hamasu na Izrael z 7 października, który ambulansem wywiózł uprowadzonych zakładników do Gazy oraz członek Frontu Ludowego, zbrojnego ramienia Organizacji Wyzwolenia Palstyny. Hamas zaprzeczył tym doniesieniom.

Według organizacji Lekarze bez Granic szpital został ostrzelany w czwartek rano mimo, że wcześniej armia izraelska zapewniła, że lekarze i pacjenci mogą pozostać w placówce.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy