Reklama

Świat

Hamas: mamy wciąż wielu zakładników i możemy mieć więcej

PAP
Dodano: 08.06.2024
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN
Share
Udostępnij

Po uwolnieniu czterech zakładników przez siły izraelskie Hamas ogłosił w sobotę, że nadal ma wielu jeńców i może mieć ich więcej. Palestyńska organizacja terrorystyczna podała też, że podczas uwalniania więźniów zginęło co najmniej 210 osób, a około 400 zostało rannych.

„Wróg zdołał uwolnić część swoich zakładników, ale w wyniku operacji zginęło jeszcze kilku innych ” – informuje oficjalny kanał Hamasu w Telegramie.

Żołnierze Sił Obronnych Izraela, w tym formacji specjalnych, uwolnili w sobotę czwórkę zakładników przetrzymywanych przez terrorystów Hamasu centralnej Strefie Gazy al-Nusajrat, od ataku na Izrael 7 października 2023 roku.

Hamas zagroził, że operacja w al-Nusajrat doprowadzi do „pogorszenia warunków przetrzymywania pozostałych zakładników” i ostrzegał, że takie akcje niosą dla nich „poważne niebezpieczeństwo”.

Była to największa taka operacja od rozpoczęcia wojny w palestyńskiej enklawie i trzecia akcja, w której udało się uwolnić więźniów Hamasu – poinformowało ministerstwo obrony Izraela. Podczas odbijania więźniów ranny został oficer izraelskiej elitarnej jednostki antyterrorystycznej Jamam, który później zmarł na skutek obrażeń.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wezwał do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie „krwawej masakry dokonanej przez siły izraelskie” w obozie dla uchodźców al-Nusajrat.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy