Reklama

Świat

Estonia zamyka konsulat Rosji w Narwie i wydala 14 pracowników konsularnych

Aleksandra Akińczo / PAP
Dodano: 05.04.2022
62132_5k13
Share
Udostępnij
Ministerstwo spraw zagranicznych Estonii zapowiedziało we wtorek, że wydali z kraju 14 rosyjskich pracowników konsularnych oraz że zamyka konsulat generalny Rosji w Narwie i wydział konsularny ambasady Rosji w Tartu.

„Tallin wezwał ambasadora Rosji w Estonii Władimira Lipajewa, by przekazać mu notę o zamknięciu konsulatu generalnego Rosji w Narwie i wydziału konsularnego ambasady Rosji w Tartu” – informuje agencja BNS.

Władze Estonii podjęły też decyzję o wydaleniu 14 pracowników, z których siedmiu posiada status dyplomatyczny. Mają czas na opuszczenie Estonii do końca kwietnia.

Estonia dołączyła do rządów wielu krajów europejskich, które wydaliły rosyjskich dyplomatów na fali rosnącego oburzenia prowadzoną przez Rosję inwazją na Ukrainę, zwłaszcza po niedawnym odkryciu ciał cywilów w Buczy pod Kijowem.

Wcześniej opuszczenie kraju części rosyjskich dyplomatów nakazały m.in. Francja, Niemcy, Polska i Litwa. We wtorek decyzję o wydaleniu dyplomatów Rosji ogłosiły władze Danii, Szwecji, Włoch, Łotwy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy