Reklama

Ludzie

Nowy dyrektor Lasów Państwowych w Krośnie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 26.01.2024
Janusz Starzak. Fot. Nadleśnictwo Sieniawa
Janusz Starzak. Fot. Nadleśnictwo Sieniawa
Share
Udostępnij

W czwartek 25 stycznia, Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych, odwołał Marka Mareckiego z funkcji dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Pełniącym obowiązki dyrektora został Janusz Starzak, dotąd nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa.  

Janusz Starzak jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe „Ochrona przyrody – podstawy naukowe, uwarunkowania prawne i praktyczne zastosowanie w działalności zawodowej” w Instytucie Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Pracę zawodową zaczął w 1988 roku w Nadleśnictwie Sieniawa kolejno na stanowiskach stażysta, podleśniczy, leśniczy, inżynier nadzoru. Od maja 2011 do października 2012 roku pracował w Dyrekcji Generalnej LP jako inspektor Lasów Państwowych, a w latach 2012 – 2015 w RDLP w Krośnie jako główny specjalista Służby Leśnej. W okresie od 13 lutego 2015 r. do 14 marca 2016 r. był nadleśniczym Nadleśnictwa Oleszyce a następnie pracował jako inspektor Lasów Państwowych i główny specjalista SL w Wydziale Kontroli i Audytu Wewnętrznego RDLP w Krośnie. Od grudnia 2018 roku był nadleśniczym Nadleśnictwa Sieniawa.

Nowy dyrektor w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie

– W pracy stawiam na zaangażowanie, profesjonalizm, szacunek do ludzi i otwartość na nowe wyzwania – zapowiedział dyrektor Starzak na pierwszym spotkaniu z pracownikami. – Wiemy, że przed nami większe niż kiedykolwiek oczekiwania społeczne od lasów i musimy szukać dróg do ich spełnienia, poszukiwać kompromisów i łagodzić konflikty, które nikomu nie służą.

Nowy szef RDLP w Krośnie jest żonaty, ma troje dorosłych dzieci. Lubi jeździć na rowerze, uprawia siatkówkę i piesze wędrówki. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy