Reklama

Lifestyle

Wieża widokowa w Krynicy – koniec budowy w lipcu, otwarcie na jesień [FOTO]

Alina Bosak
Dodano: 16.07.2019
46463_krynica
Share
Udostępnij
Ma wysokość 17-piętrowego wieżowca i zbudowana jest z akacjowego drewna. Będzie można na nią wjechać nawet na wózku inwalidzkim, by podziwiać panoramę Beskidu Niskiego i Sądeckiego. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju powstaje od dwóch lat na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. To jedna z najbardziej niecierpliwie wyczekiwanych przez turystów inwestycji zbliża się ku finałowi. Budowa ma się zakończyć w lipcu, ale pozostają jeszcze procedury odbiorowe. Realny termin otwarcia dla zwiedzających to przełom sierpnia i września. 
 
Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju mierzy 49,5 metra. Drewniany podest o długości 1030 metrów łagodną spiralą pną się ku górze, dźwigane przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Wszystko wykonane jest z drewna robinii akacjowej, niezwykle wytrzymałej i odpornej na różne warunki pogodowe. Otwarcie planowano na przełom lipca i sierpnia, ale termin nieco się opóźni.  
 
– Trwają ostatnie prace wykończeniowe i budowa zakończy się w lipcu. Potem zajmiemy się porządkowaniem terenu i uzyskiwaniem pozwoleń. Niektóre zgody i legalizacje już są za nami, ale te najważniejsze jeszcze przed. Zarówno dla nas, jak i dla inspektorów, inwestycja jest bezprecedensowa. Takiej potężnej konstrukcji, wyłącznie z drewna, nikt w Polsce jeszcze nie zbudował. Chcemy, aby była wzorcowa i z dużą starannością podchodzimy do każdego etapu tej inwestycji. Dlatego najbardziej prawdopodobny termin otwarcia wieży dla zwiedzających to przełom sierpnia i września – mówi Grzegorz Lenartowicz, koordynator projektu.  
 
 
Fot. Archiwum Słotwiny Arena

Wieża będzie atrakcją szeroko dostępną, turystów nie będzie ograniczał wiek czy kondycja fizyczna. Kładka do wieży umożliwi wjazd na platformy osobom na wózkach inwalidzkich, rodzicom z małymi dziećmi itp. Na trasie zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia.
 
Na wieżę widokową będzie się można dostać także nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść widokową drogą.
Inwestycja będzie całoroczną atrakcją ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.
 
Znany jest już cennik wejść na wieżę. Bilet normalny będzie kosztował 39 zł, a ulgowy – 32 zł. Wejście na wieżę wraz z wjazdem i zjazdem koleją krzesełkową – 55 zł (normalny) i 39 zł (ulgowy). 1 zjazd ze zjeżdżalni to koszt 9 zł. Przewidziano również bilety rodzinne – dwójka dorosłych wraz z dwójką dzieci za wejście na wieżę (z wjazdem kolejką) zapłaci 159 zł, a z jednym dzieckiem – 129 zł. Dzieci do wzrostu 100 cm lub do lat 3 – wchodzą gratis. Więcej informacji na temat cennika można znaleźć na stronie internetowej inwestycji.
 
 
Fot. Archiwum Słotwiny Arena
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy