Reklama

Lifestyle

Czerwiec na Podkarpaciu z imprezami dla turystów

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 31.05.2023
74628_kajak
Share
Udostępnij
W weekend Bożego Ciała – ogólnopolski spływ kajakowy Sanem, 17-18 czerwca wędrowanie po Roztoczu z powitaniem słońca na Dahanach, a 24-25 czerwca rajd pieszy i rowerowy w Beskidzie Niskim. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl imprez promujących podkarpacką ofertę turystyczną pod marką Podkarpackie.Travel. 
 
W pięciu podkarpackich krainach turystycznych: Bieszczadach, Beskidzie Niskim, Dolinie Sanu, na Roztoczu i wokół Rzeszowa, zaplanowano w czerwcu i sierpniu ciekawe imprezy promujące wypoczynek i ciekawe spędzanie czasu podczas odkrywania najpiękniejszych zabytków i skarbów natury. Odbywają się one pod egidą Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a pierwsze wydarzenie – spływ Sanem już 8-11 czerwca. 
 
III Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San” rozpocznie się w Lesku. Setka uczestników  ruszy na rzekę spod leskiego zamku do Sanoka i dalej do Temeszowa na Pogórzu Dynowskim. Szczegóły na www.podkarpackie.travel.    

Dni Roztocza

Tydzień później 17-18 czerwca Podkarpackie.Travel zaprasza na podkarpacką część Roztocza. Dni Roztocza organizowane są w  rocznicę wpisania Roztocza na Światową Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. W programie przewidziano powitanie słońca w Dahanach, rajd do Świątyni Słońca, podglądanie najjaśniejszej gwiazdy w obserwatorium astronomicznym, a także wiele innych wycieczek, warsztatów i koncertów.    
 
W ostatni weekend czerwca, na przywitanie wakacji oraz lata Podkarpackie.Travel przypomni wszystkim zainteresowanym o pięknie Beskidu Niskiego. W dniach 24-25 czerwca w Rymanowie-Zdroju odbędzie się impreza pod hasłem „Beskid Niski. Zaginiony Świat”. Organizatorzy obiecują, że odkrywanie tego świata, będzie stanowić niesamowitą przygodę – podczas rajdów pieszego i rowerowego, wycieczek po beskidzkich ścieżkach, warsztatów i zabaw. Kluczowy moment imprezy ma stanowić obrzęd sobótkowy. Będzie plecenie wianków, które popłyną rzeką Tabor, będzie tradycyjny ogień i kropocze – tradycja typowa dla obszarów występowania ropy naftowej.   

W sierpniu Rzeszów i Bieszczady

Drugi cykl wydarzeń, dzięki którym można odkryć urodę kolejnych zakątków Podkarpacia Podkarpackie.Travel zaplanowało w sierpniu. 

• Rzeszów. Miasto i region – „Początek przygody!” od 19 sierpnia w Rzeszowie i okolicach
 
• Dolina Sanu i Wisły – „Poszukiwanie ducha wody”, 26 sierpnia
 
• Bieszczady – „Na tropie gwiazd”, 9 września.
 
Szczegóły dotyczące imprez już niebawem pojawiają się sukcesywnie, przed wydarzeniami, na stronie www.podkarpackiet.travel i FB @podkarpackie.travel. 

Imprezy w krainach turystycznych Podkarpackiego są realizowane w ramach projektu finansowanego przez Województwo Podkarpackie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy