Reklama

Lifestyle

Joga nad Wisłokiem. Za darmo

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 11.07.2020
51082_joga
Share
Udostępnij
W pierwszą niedzielę lipca wystartowała  akcja charytatywna „Wakacyjna joga na Bulwarach Rzeszowskich” – inicjatywa Joy Flow Joga, której celem jest wspólne ćwiczenie jogi na świeżym powietrzu oraz wsparcie bezdomnych kotów, podopiecznych Fundacji Felineus. Spotkania  planowane są w każdą niedzielę do końca sierpnia od godz. 9:00 do 10:15 w Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich.
 
Zajęcia będą się oczywiście odbywać pod warunkiem sprzyjającej pogody. Informacje na bieżąco aktualizowane są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3078964625526558/.
 
Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, a w czasie  trwania akcji prowadzona jest zbiórka na rzecz bezdomnych kotów z Fundacji Felineus. Ze względu na obostrzenia sanitarne w czasie zajęć obowiązuje zachowanie bezpiecznych odstępów od innych uczestników. 
 
Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących jak i zaawansowanych, ale warto tym bardziej, że pozycje jogi, czyli asany wzmacniają układ mięśniowy i kostno-stawowy oraz stymulują układ hormonalny. Wspomagają też serce i krążenie oraz przyczyniają się do oczyszczania w naturalny sposób całego organizmu. Joga ma też korzystnie wpływać na naszą psychikę. Pozwala się zrelaksować i zmniejsza napięcia w ciele. I tak np. ból głowy można powstrzymać wykonaniem określonych asan, bez konieczności zażywania środków przeciwbólowych.
 
Jak zapewniają organizatorzy, praktykują w oparciu o styl Vinyasa, czyli dynamiczną odmianę jogi, gdzie asany (pozycje) połączone są między sobą płynnymi przejściami i wykonywane jedna po drugiej ze szczególną dbałością o oddech. Do zajęć wplatają elementy innych stylów jogi i nowoczesnych metod pracy z ciałem, tak aby jak najbardziej zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo praktyki. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy