Reklama

Lifestyle

Rzeszów bez Święta Paniagi w tym roku

Aneta Gieroń
Dodano: 03.04.2020
50477_paniaga
Share
Udostępnij
Od 17 lata data 3 maja kojarzyła się w Rzeszowie nie tylko z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale przede wszystkim ze świętem najpiękniejszej ulicy w mieście – dawnej Pańskiej, dziś 3 Maja, którą przez wieki przechadzali się rzeszowianie w drodze od Zamku Lubomirskich do kościoła farnego. W tym roku święto popularnego deptaku miało się odbyć pod hasłem kultury amerykańskiej i we współpracy Rzeszowa z partnerskim miastem Buffalo. Niestety, korowodu, straganów, koncertów i wspaniałego świętowania nie będzie – zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem.  
 
W czwartek Estrada Rzeszowska poinformowała: „W związku z występującą w Polsce i na świecie zagrażającą życiu i zdrowiu sytuacją epidemiologiczną informujemy, że Święto Paniagi nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 3 maja 2020 roku. O wszelkich dalszych zmianach będziemy informować”.
 
Szkoda tym bardziej, że Święto Paniagi gromadziło tysiące rzeszowian, rozpoczynało się barwnym korowodem, a na ulicy odbywał się Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych, któremu towarzyszyły liczne koncerty, pokazy artystyczne, prezentacje oraz warsztaty i zabawy dla dzieci. Kiedy i czy w ogóle w tym roku odbędzie się Święto Paniagi, na razie nie wiadomo.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy