Reklama

Lifestyle

Sylwester na rzeszowskim Rynku z Lady Pank

Natalia Chrapek
Dodano: 15.11.2019
48269_janusz
Share
Udostępnij
Początek o godz. 20.30, o północy laser show zamiast fajerwerków, a na dokładkę szampan i życzenia noworoczne. Wszystko przy piosenkach Mesajah, Adamo Rudnika i legendarnej grupy Lady Pank. Tak zapowiada się największy sylwester w regionie, który odbędzie się 31 grudnia na rzeszowskim Rynku.
 
Szampańską zabawę pod gołym niebem rozpocznie koncert Mesajah o godz. 20.30. To wokalista, autor tekstów, producent, kompozytor i jedna z ważniejszych postaci polskiej muzyki reggae. Niepowtarzalna barwa głosu i przebojowość zapewniły mu miejsce na scenie  najważniejszych imprez muzycznych, m.in: One Love Sound Fest, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko czy Reggaeland. Muzyk często otwierał też koncerty dla znanych artystów: Gentlemana, Shaggy’ego, Sizzla, Juniora Kelly, Stephena Marley, Wu Tang Clana, Anthony’ego B oraz Alborosie’a. Podczas imprezy sylwestrowej artysta zaśpiewa swoje największe hity, a publiczność usłyszy słynne „Każdego dnia”, „Szukając szczęścia” i  „Lepszą połowę”.
 
Zaraz po nim, na scenie pojawi się charyzmatyczny Adamo Rudnik, którego wszyscy doskonale kojarzą z głośnego hitu „ Zawsze do celu!”. Singiel otrzymał nagrodę specjalną w Operze Leśnej w Sopocie podczas koncertu „Radiowy Przebój Roku — Super Hit FM”. Teraz artysta młodego pokolenia przygotowuje się do wydania płyty, która będzie mieszanką popu, reggae, funky i rapu. Utwory z najnowszego krążka zaprezentuje podczas sylwestra w Rzeszowie. 

Rzeszowscy sylwestrowicze Nowy Rok powitają przy rockowych brzmieniach legendarnej już grupy Lady Pank, ale zanim to nastąpi, kilka minut przed północą, życzenia noworoczne złoży mieszkańcom Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. W tym roku, zamiast fajerwerków, na niebie pojawią się kolorowe wiązki światła, czyli 10-minutowy laser show. Pokaz wzbogacą specjalne efekty dźwiękowe. 

Parę minut po północy publiczność rozochocą jeszcze bardziej do zabawy przeboje Lady Pank. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych w Polsce powstał w 1981 roku we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty Jana Borysewicza, związanego wcześniej z Budką Suflera, oraz Andrzeja Mogielnickiego – głównego autora tekstów. Wokalistą grupy został wkrótce Janusz Panasewicz. Ich pierwszy album zatytułowany po prostu „Lady Pank” rozszedł się w ponad milionowym nakładzie i do dziś nie stracił na popularności. „Mniej niż zero”, „Fabryka małp”, „Tańcz głupia, tańcz” czy „Kryzysowa narzeczona” to tylko kilka z wielu hitów grupy, które wybrzmią pod rzeszowskim niebem 31 grudnia. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy