Reklama

Lifestyle

Wakacyjne potańcówki dla seniorów na Bulwarach [HARMONOGRAM]

Natalia Chrapek
Dodano: 03.07.2019
46375_seniorzy
Share
Udostępnij
„Tańcz, nie żałuj podłogi. Tańcz, niech niosą Cię nogi. Tańcz, nich ludzie się gapią. Tańcz…!” Słowa piosenki „Szarpany” Golec uOrkiestry nabierają szczególnego znaczenia podczas Potańcówek Miejskich dla Seniorów na Bulwarach w Rzeszowie. Cykl zabaw organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury, już w tamtym roku cieszył się wielka popularnością wśród 60-latków. Na tych wakacjach takich imprez też nie zabraknie. 
 
Wakacyjny cykl Potańcówek Miejskich dla Seniorów to osiem plenerowych zabaw, przygotowanych z myślą o miłośnikach tańca i dobrej muzyki, po 60-tce, oczywiście. 
 
– Sporo osób traktuje te imprezy jak drugą młodość. Wszystko dlatego, że zabawy nawiązują klimatem do dawnych potańcówek, gdzie znalazło się miejsce zarówno dla muzyki biesiadnej, jak i tej z lat  60. czy 70. XX wieku. Seniorzy mogą zatańczyć m.in. do przebojów Krzysztofa Krawczyka czy Czesława Niemena – mówi Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. 
 
Potańcówki odbędą się: 6, 13, 20, 27 lipca oraz 3, 10, 17 i 31 sierpnia w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Wstęp na zabawy jest bezpłatny, a rozpoczęcie każdej z imprez zaplanowane na godzinę 17.
 
– Najbardziej cieszy, gdy widzimy znajome już twarze. Niekiedy ludzie przychodzili tylko pooglądać, co się dzieje, teraz ci sami bawią się w najlepsze. Przede wszystkim zależy nam na aktywizacji prospołecznej i prozdrowotnej seniorów – dodaje. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy