Reklama

Lifestyle

Gwiazdy sportu i ekranu wystartują w półmaratonie rzeszowskim

Natalia Chrapek
Dodano: 24.03.2019
45068_biegi
Share
Udostępnij
Około 1,5 tys. zawodników przebiegnie w niedzielę, 7 kwietnia. ulicami Rzeszowa. Na 12. PKO Półmaraton Rzeszowski przyjadą biegacze m.in. z Polski, Ukrainy i Kenii. Wśród uczestników znajdzie się aktorka Karolina Gorczyca oraz lekkoatleta i były mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki, Paweł  Januszewski.  
 
Tegoroczny półmaraton startuje 7 kwietnia, o godz. 10 przy. al. Kopisto 1. Organizatorzy spodziewają się, że weźmie w nim udział ok. 1,5 tys. osób, ale ich liczba może wzrosnąć, bo jeszcze w dniu zawodów będzie można zgłosić się do biegu w biurze organizatora, w Centrum Handlowym Millenium Hall. Opłata startowa wynosi 80 zł.  
 
– Zeszłoroczny PKO Półmaraton Rzeszowski cieszył się dużym powodzeniem i jestem pewien, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcam nie tylko do udziału w biegu, ale również do kibicowania wszystkim zawodnikom – mówi Aleksander Puła, dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie. 
 
W ubiegłorocznym półmaratonie wystartowało 1326 osób. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli Kenijczycy – Bernard Muinde Matheka oraz Abel Kibet Rop. Trzeci był Polak, Paweł Ochal. 
W trakcie tegorocznej imprezy zaplanowano atrakcje zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Na rzeszowskim Rynku powstanie specjalna strefa kibica z zespołem bębniarskim. Biegaczy będzie zagrzewać do boju Krzysztof Łoniewski, dziennikarz Trójki Polskiego Radia. Na dziedzińcu Millenium Hall wykwalifikowani ratownicy pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, darmowych gadżetów do kibicowania i cukierków.
 
Zamknięte ulice
 
Uczestnicy 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego przebiegną następującą trasą: Millenium Hall, al. Kopisto1 – Most Zamkowy – ul. Szopena – ul. Targowa – al. Piłsudskiego – ul. Grunwaldzka – ul.  Sobieskiego – ul. Mickiewicza – ul. Kościuszki – ul. 3 Maja – al. Lubomirskich – ul. Hetmańska – ścieżką wzdłuż Wisłoka do Mostu Lwowskiego – Most Lwowski – ścieżką wzdłuż Wisłoka do Mostu Zamkowego – Millenium Hall, al. Kopisto.
 
Fot. Materiały prasowe
 
Zawodnicy będą mieli do pokonania trzy 5-kilometrowe dystanse oraz jeden 6-kilometrowy. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce w zawodach gwarantuje 2 tys. zł.
 
W związku z biegami kierowcy oraz mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W niedzielę, 7 kwietnia, od godz. 6 do godz. 15 zamknięta zostanie al. Kopisto. Pozostałe ulice będą wyłączone z ruchu drogowego w godz. 9-13. 
 
Parking dla zawodników i kibicujących udostępni hala Podpromie. 
 
Pobiegną dla Artura
 
Podczas półmaratonu zawodnicy będą mogli przyłączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz 13-letniego Artura, który cierpi na Zespół Arnolda Chiariego. Choroba wywołuje silne bóle głowy, omdlenia, problemy ze wzrokiem i słuchem. Aby pomóc chłopcu, wystarczy podczas półmaratonu przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura” i dotrzeć z nią do mety. Kartki będzie można odebrać w biurze zawodów. Zebrane podczas biegu pieniądze zostaną przeznaczone na operację dziecka.  
 
Rozbiegany Rzeszów
 
PKO Półmaraton Rzeszowski, pod patronatem PKO Banku Polskiego, to pierwsza z trzech tegorocznych imprez z cyklu PKO Rzeszów Biega. Pozostałe wydarzenia to 7. PKO Maraton Rzeszowski oraz 7. PKO Bieg Niepodległości. Daty dwóch ostatnich nie są jeszcze znane. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy